crosssearch

Gruzie a Arménie, země jižního Kavkazu

Poznávací zájezdy, Gruzie

Obrázek není k dispozici

TBILISI - UPLISTSIKHE - GORI - MCCHETA - SIGHNAGHI - VELISTSIKHE - TSINANDALI - KLÁŠTER HAGPAT - JEZERO SEVAN - JEREVAN - ECHMIADZIN - ZVARTNOTS - KLÁŠTER KHOR VIRAP - HORA ARARAT - KLÁŠTER NORAVANK - CHRÁM GARNI - KLÁŠTER GEGHARD

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

TBILISI - UPLISTSIKHE - GORI - MCCHETA - SIGHNAGHI - VELISTSIKHE - TSINANDALI - KLÁŠTER HAGPAT - JEZERO SEVAN - JEREVAN - ECHMIADZIN - ZVARTNOTS - KLÁŠTER KHOR VIRAP - HORA ARARAT - KLÁŠTER NORAVANK - CHRÁM GARNI - KLÁŠTER GEGHARD

1. den:

Odpoledne odlet z Prahy nebo Vídně s jedním přestupem do Tbilisi.

2. den:

Brzy ráno přílet do Tbilisi, transfer do hotelu a ubytování, odpočinek po příletu a pozdní snídaně. Před polednem prohlídka hlavního města Gruzie. Procházka historickou části města úzké uličky s krásnými fasádami domů, katedrála Sioni, most Míru, kostely a slavné sirné lázně. Výjezd lanovkou na pevnost Narikala s pěknými výhledy na město. Večer návrat do hotelu.

3. den:

Po snídani odjezd k návštěvě jeskynního města Uplistsikhe, jednoho z prvních gruzínských měst vytesaných do skal. Poté přejezd do města Gori, kde se narodil Stalin, návštěva jeho muzea. Pokračujeme do starověkého hlavního města a centra náboženství Gruzie Mccheta, kde navštívíme památky pod ochranou Unesco: kostel Jvari ze 6. stol. a katedrálu Svetitskhoveli z 11. stol. K večeru návrat do hotelu.

4. den:

Po snídani odjezd do vinařské oblasti Kakheti, kde se dozvíme něco o gruzínském víně i pohostinnosti zdejších obyvatel. Poté přejedeme k návštěvě města lásky Sighnaghi, které se zachovalo svůj původní ráz a nabízí také nádherné výhledy na pohoří Kavkaz. Návštěva kláštera Bodbe ze 4. stol. s hrobem sv. Niny, která přivedla Gruzince již roku 337 na křesťanství. Okolo poledne přejedeme do vesnice Velistsikhe, kde navštívíme rodinné vinařství s třistaletou tradicí a budeme mít oběd s typickými gruzínskými pokrmy. Budeme moci ochutnat i specialitu Kachapuri chléb plněný sýrem. Po obědě budeme pokračovat do vesnice Tsinandali, kde si prohlédneme muzeum v paláci z 19. století, který patřil významné gruzínské královské rodině. Projdeme se v nádherných zahradách tohoto paláce a poté se vrátíme zpět do Tbilisi. Volný večer a nocleh v Tbilisi.

5. den:

Po snídani odjedeme ke gruzínsko-arménské hranici a návštěva první památky Unesco na území Arménie, kláštera Hagpat. Pokračujeme do hor k vysokohorskému jezeru Sevan, nazývanému smaragd Arménie, kde se nachází i arménská riviéra. Návštěva zdejšího kláštera Sevan z 9. stol. Cestou do Jerevanu zastávka na starověkém hřbitově Noraduz se středověkými kamennými kříži. K večeru příjezd do hotelu v Jerevanu, ubytování.

6. den:

Dopoledne prohlídka Jerevanu, hlavního města Arménie, tepajícího moderního města, které si udržuje svoje kouzlo a atmosféru díky čilému životu v centrálních čtvrtích na trzích, v pouličních kavárnách a hospůdkách. Poté se vydáme na výlet do bývalého hlavního města a centra arménské církve Echmiadzinu. Návštěva katedrály ze 4. stol., ve které bylo jako v první zemi na světě oficiálně přijato křesťanství za státní náboženství. Město se pyšní řadou kostelů ze 7. stol., prastarých náhrobků i krásných bazilik. Na zpáteční cestě prohlídka ruin Zvartnots ze 7. století, které jsou zapsané na seznam památek UNESCO. Večer návrat do hotelu.

7. den:

Po snídani odjezd ke klášteru Khor Virap s nejromantičtější polohou ze všech arménských klášterů s krásným výhledem na údolí Ararat a biblickou horu Ararat. Odsud budeme pokračovat do vinařské oblasti Areni, kde se produkují známá arménská vína. Odpoledne návštěva klášterního komplexu Noravank, stále fungujícího kláštera s přístupovou cestou průsmykem Selim, kterým kdysi vedla hedvábná stezka. Večer návrat do hotelu.

8. den:

Dopoledne návštěva helenistického chrámu Garni z 1. stol. n. l., zasvěceného bohu slunce. Dále návštěva kláštera Geghard ze 13. stol. napůl vytesaného do skály a napůl postaveného z velkých vápencových kvádrů, který je asi nejhezčím arménským klášterem. Byl založen ve 4. Století, fungoval nepřetržitě a dodnes se tu provádějí křty. Dřevěný kostel s přistavěnou vstupní halou je nejstarší částí kláštera. V jedné ze tří hal vytesaných do skály teče svatý pramen živé vody. Legenda vypráví, že sem byl přinesen jeden z trnů z Kristovy trnové koruny. Tento klášter je také zaspán na seznam památek UNESCO. Oběd v Garni s možností sledovat pečení arménského chleba a ochutnávkou místního barbecue. Odpoledne návrat do Jerevanu a návštěva výrobny arménského brandy s ochutnávkou. Večer návrat do hotelu.

9. den:

Brzy ráno transfer na letiště a odlet z Jerevanu s jedním přestupem do Prahy a do Vídně.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000