crosssearch

Zámky na Loiře II Paříž

Poznávací zájezdy, Francie

- podrobný program na Loiře Tento zájezd je určen pro ty, kteří si chtějí krásu a romantiku francouzských hradů a zámků na Loiře vychutnat podrobněji. Program: 1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách. 2. den: CHARTRES s katedrálou Notre Dame, která patří k nejlepším...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento zájezd je určen pro ty, kteří si chtějí krásu a romantiku francouzských hradů a zámků na Loiře vychutnat podrobněji.

Program:

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2. den: CHARTRES s katedrálou Notre Dame, která patří k nejlepším a nejrychleji dokončeným gotickým stavbám v Evropě. Prohlídka metropole oblasti Loiry - TOURS - starobylé domy na náměstí Plumereau, katedrála, zámek, věž Karla Velikého.

3. den: CHINON - mohutný opevněný hrad, který byl úzce spjat s pohnutou historií Francie. Opatství FONTEVRAUD, z r. 1101, patří k nejlépe dochovaným ve Francii. Městečko SAUMUR na březích Loiry s krásným zámkem, budovaným již od 14. stol. ANGERS - hlavní město starobylého kraje Anjou. Zámek s jedinečnou tapisérií Apokalypsa o 107 metrech délky.

4. den: VILLANDRY - zámek s jedinečnými renesančními zahradami, které jsou nejpřitažlivější ze všech, úžasné ornamenty tvořené nejen květinami, ale i zeleninou a kořením. AZAY-LE-RIDEAU -mistrovské dílo renesanční architektury. LOCHES -významné město v údolí řeky Indre. Jeho hradbami obehnaná citadela patří k nejúchvatnějším pevnostem v kraji Loiry. AMBOISE - procházka romantickými uličkami starobylého města ležícího na březích Loiry, pod mohutným opevněním místního zámku.

5. den: Dům Leonarda da Vinciho CLOS-LUCÉ s jedinečnou výstavou jeho děl a vynálezů. CHENON-CEAUX - nádherný renesanční zámek s malebnými zahradami, zámek šesti žen. CHAUMONT - gotická pevnost přestavěná v renesančním stylu do dnešní podoby, zámek, na kterém pobývala slavná milenka krále Jindřicha II. Zastávka v ORLEÁNS (v r. 1429 bylo osvobozeno Janou z Arku) - katedrála Sv. kříže, socha Jany z Arku, renesanční radnice.

6. den: Celodenní prohlídka PAŘÍŽE - od Louvru, kolem Les Halles a Cente G. Pompidou k Radnici a na ostrov Cité s katedrálou Notre Dame. Volný čas k návštěvě muzeí (Louvre, Museé d'Orsay).

7. den: Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000