crosssearch

Toulky Francií krajem Pikardie a Ardény až k Atlantiku

Poznávací zájezdy, Francie

Obrázek není k dispozici

Opomíjený kout Francie je bohatý na historická města a okázalé katedrály i zvonice , četné památky UNESCO, dějiště krutých bitev, rodiště význam?ných osobností Francie, mondénní střediska u kanálu La Manche, pláže Atlantiku, příroda, svéráznou kuchyni, ochutnávky ústřic a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (so): Opevněné město války VERDUN, prohlídka bitevního pole z 1. svět. války, REMEŠ (UNESCO), korunovační katedrála králů a opatský kostel St-Rémy, LAON, hradby, monumentální brána Porte d’Ardon a citadela, stařičkou visutou tramvají ke středověké katedrále.

3.den (ne): Město SOISSONS, centrum Francké říše v 5. století, katedrála, Compiégneský les a zámek COMPIÉGNE nebo PIERREFONDS, vagón maršála Foche, AMIENS (UNESCO), největší katedrála ve Francii, malebná čtvrť St. Leu, kouzlo zahradní čtvrti s loďkami na kanálech, toulky kouzelným údolím Vallée de la Somme, návštěŹva parku SAMARA s arboretem (největší archeologický park Evropy), procházky mezi obydlími z neolitu, doby bronzové a železné a ukázky prehistorických řemesel.

4.den (po): Celý den u Atlantiku, BOULOGNE SUR-MER, historický přístav a světově proslulá akvária, zvonice (UNESCO), krásné pláže a architektura LE TOUQUET, koupání v Atlantiku a relaxace na romantických plážích, zastávka v CALAIS, slavná Rodinova socha a věž (UNESCO).

5.den (út): ARRAS, historické město, domy ve vlámském stylu ze 17. století, krajinou uhelné pánve (dějiště Zolova díla Germinal), věž radnice (UNESCO), CAMBRAI, náměstí s honosnými domy, kostel St. Géry s Rubensovým obrazem Mise au Tombeau, Sv. Martin a zvonice (UNESCO), večerní ST-QUENTIN, nádherná radnice ve stylu plaménkové gotiky, náměstí ve stylu art deco, bojiště 1. světové války na řece Somme.

6.den (st): Turistika v Ardenách: CHARLEŹVILLE-MÉZIERS, brána do Arden, náměstí Place Ducale s domy z barevného vápence s podloubími, rodiště Rimbauda, romanticŹká krajina hraničních hor a údolí Vallée de la Meuse, SEDAN, návštěva nejrozsáhlejší pevnosti v Evropě z 15. stol., od středověku město textilu, staré město s výstavnými domy ze 17.–18. stol., fakultativně večeře, odjezd do ČR pozdě v noci.

7.den (čt): Návrat do Prahy dopoledne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000