crosssearch

Savojské Alpy - národní parky Ecrins a Queyras

Poznávací zájezdy, Francie

Tento zájezd Vás zavede do méně známé, ale přesto nádherné oblasti jižních Alp na italsko-francouzské hranici, kde se nachází překrásné národní parky např. NP Ecrins a NP Queyras. Na tomto historicky významném pomezí se nachází množství hradů-pevností, nad kterými se zvedají...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento zájezd Vás zavede do méně známé, ale přesto nádherné oblasti jižních Alp na italsko-francouzské hranici, kde se nachází překrásné národní parky např. NP Ecrins a NP Queyras. Na tomto historicky významném pomezí se nachází množství hradů-pevností, nad kterými se zvedají skalní stěny, horská sedla s úchvatnými vyhlídkami a celkově jižní charakter hor který se odlišuje od nám známějších severních částí Alp.

Program zájezdu

1.den (pá):Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (so):Zastávka v ANNECY – velmi malebné město ležící na břehu stejnojmenného jezera s romantickými uličkami a pěknou květinovou výzdobou. Dojezd na ubytování.
3.den (ne):Příjezd do srdce NP ECRINS. Centrum AILEFROIDE s návštěvnickým centrem i malými restauracemi. Výlet pod masivem Mont Pelvoux cestou pěknou skalnatou krajinou v přírodní rezervaci Torrent de St. Pierre (s trochou štěstí uvidíte i sviště) podél horské řeky na horní plato pod ledovcem GLACIER NOIR.
4.den (po):MONTEGENEVRE – francouzské horské středisko, pohodový výlet na ROCHER DESEUR (2063m) odkud se naskýtá úchvatný výhled na francouzské Alpy, údolí táhnoucí se k Briaconu a systém pevností obklopující Briancon včetně pevnosti ležící přímo ve městě. Podvečerní BRIANCON – nejvýše položené město v Evropě (1310m), významná tvrz opevněná Sebastianem de Vaubanem. Mohutně opevněné staré město s úzkými uličkami je nejpůsobivější za večerního osvětlení.
5.den (út):NP QUEYRAS - vysokými horami téměř nepřístupně uzavřený NP, který se táhne až k italské hranici. Hrad-pevnost CHATEAU QUEYRAS, která dokonala brání vstup do parku. Středověká pevnost zdokonalená maršálem Vaubanem s výhledy na okolní Alpy. Výlet v NP Queyras podél říčky Guil na PETIT BELVEDERE DE VISO a dále možnost až na Belvedére de Viso.Výhledy na velikán Monte Viso (3841m).
6.den (st):Horské středisko SERRE CHEVALIER výjezd lanovkou do výšky 2491m na Col de Serre Chevaller, procházka s výhledy NP ECRINS. Vyhlídková jízda na COL DU LAUTARET – alpská botanická zahrada JARDIN ALPIN, kterou spravuje universita v Grenoblu, s nádhernými výhledy na masiv a vrchol La Meije (3734m). Procházka blíže pod ledovce tohoto ohromujícího masivu.
7.den (čt):Odpočinkový den nebo výlet v okolí ubytování Rissoul-Vars.
8.den (pá):Druhý výlet do NP QUEYRAS – pěkné horské středisko CEILLAC – půvabná dolina říčky Melezet. Výlet k vodopádům CASCADE DE LA PISSE a dále se cestou po „Via Alpina“ k jezeru LAC MIROIR s průzračnou vodou. Zdatnější mohou dojít až k jezeru LAC Ste-ANNE.
9.den (so):GRENOBLE – město ležící v nádherném místě na březích Drac a Isére obklopené vysokými horami. Lanovka na pevnost Fort de la Bastille – pevnost stojící na vysokém kopci s naprosto jedinečnými výhledy. Lze spatřit ledovcové masivy až po vrchol Mont Blancu. Odjezd do ČR.
10.den (ne):Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000