crosssearch

Savojské Alpy a sopky kraje Auvergne

Poznávací zájezdy, Francie

Obrázek není k dispozici

V Savojských Alpách navštívíme romantická městečka Annecy, Chambery, Grenoble i město Briancon s historickou pevností sevřené ze všech stran horami. Pokocháme se i výhledy na ledovce La Meije. Navštívíme nespoutanou přírodu Francouzského středohoří, křižovatku poutních cest se...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (so):Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2.den (ne):Ráno příjezd do VICHY - francouzské lázně na řece Allier s parkem pramenů, hrázděné domy, secesní lázeňské stavby a za 2. světové války hlavní město svobodné Francie. Hlavní město oblasti Auvergne - CLERMOND FERRAND - rodiště Blaise Pascala. Prohlídka historického centra vč. baziliky a románské katedrály Notre-Dame z černého sopečného kamene. Ubytování u Clermond Ferrand.
3.den (po):Kraj jedinečných sopek oblasti AUVERGNE. Západně od města přejedeme do pohoří MONTS DÔMES – horské pásmo (30 km) s řetězcem 112 vyhaslých sopek. Navštívíme jedinečný tématický park VULCANIA, zde se seznámíme s tím, jak fungují sopky, moderní interaktivní technologie nám umožní zažít zemětřesení i sopečný výbuch. Od Vulcanie odjedeme vláčkem na vrchol vyhaslé nejznámější sopky PUY DE DÔME s neskutečným výhledem na vulkán, zbytky antického chrámu. Romantický ORCIVAL, městečko s románskou bazilikou a proslulou Madonou s dítětem, poutní místo. Návrat na ubytování.
4.den (út):Oblast tří gigantických sopek Monts Dore. Zde navštívíme horské městečko MONT DORE , ležící ve výšce 1 000 m n.m., fakultativně vyjedeme lanovkou na PUY DE SANCY (nejvyšší hora oblasti 1 886 m n.m.) variantně prohlídka Mont Dore a výjezd lanovkou na CAPUCIN. V podvečer zastávka u zříceniny hradu MUROL a v romantickém městečku ST. NECTAIRE s románskou katedrálou ve stylu kraje Auvergne.
5.den (st):Prohlídka jedinečného městečka LE PUY EN VELAY – procházka městem postaveným na sopečných skalách, katedrála, kaple sv. Michala. LYON – kouzelné město na soutoku řeky Rhôny a Saôny, bývalé právní centrum „ Tří Galií“ - prohlídka starého města s osobitu atmosférou – bazilika Notre Dame - symbol Lyonu. Dojezd do Grenoblu.
6.den (čt):GRENOBLE – město ležící v nádherném místě na březích Drac a Isére obklopené vysokými horami. Lanovka na pevnost Fort de la Bastille – pevnost stojící na vysokém kopci s naprosto jedinečnými výhledy. Lze spatřit ledovcové masivy až po vrchol Mont Blancu. Vyhlídková jízda na COL DU LAUTARET – alpská botanická zahrada JARDIN ALPIN, kterou spravuje universita v Grenoblu, s nádhernými výhledy na masiv, ledovec a vrchol La Meije (3734m). Podvečerní BRIANCON – nejvýše položené město v Evropě (1310m), významná tvrz opevněná Sebastianem de Vaubanem. Večer návrat na nocleh.
7.den (pá):ANNECY – velmi malebné město ležící na břehu stejnojmenného jezera s romantickými uličkami a pěknou květinovou výzdobou.. CHAMBERY – dříve hlavní město italského Savojska, stará čtvrť, zastřešené pasáže a domy s italským nádechem.
8.den (so):Návrat v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000