crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Romantická Korsika

Poznávací zájezdy, Francie

Poznejte s námi překrásný ostrov se špatnou pověstí, jak Korsiku charakterizoval Arnošt Černík ve své knize "Na ostrově krevní msty". Strmé hory na Korsice dosahující výšky přes 2 500 metrů se zde tyčí nad průzračným mořem. Vychutnáte návštěvy starobylých městeček Korsiky,...

Konečná cena za osobu od: 16 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poznejte s námi překrásný ostrov se špatnou pověstí, jak Korsiku charakterizoval Arnošt Černík ve své knize "Na ostrově krevní msty". Strmé hory na Korsice dosahující výšky přes 2 500 metrů se zde tyčí nad průzračným mořem. Vychutnáte návštěvy starobylých městeček Korsiky, zasazených v překrásné přírodě, i koupání na západním pobřeží Korisky. Ostrov Korsika, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Program zájezdu:

1.den (pá): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (so): Trajektem do BASTIE na KORSICE. Návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány. Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok Propriano se stejnojmenným městečkem, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice.

3.den (ne): Dopoledne odpočinek u moře, kde dlouhá písčitá pláž na jedné straně zakončená městečkem a na druhé skalisky s janovskou věží skýtá každému co žádá. Odpoledne prohlídka městečka PROPRIANO.

4.den (po): Ráno pro zájemce výlet s turistikou s překrásnou scenerií skalních věží BAVELLA, které patří k nejznámějším atrakcím ostrova. Odpoledne pobyt u moře.

5.den (út): Koupání a pobyt u moře. Odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry.

6.den (st): Návštěva bizarních skal CALANCHE. Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, pokračujeme do nedalekého PORTA, které je jednou z dalších perel Korsiky. Při zpáteční cestě zastávka v Napoleonově městě AJACCIU, kde navštívíme jeho rodný dům s muzeem. Vyvrcholením dne bude vyhlídka od Tour de la Parate na proslulé "Krvavé ostrovy", které byly kdysi útočištěm pirátů. Příjezd zpět v pozdních hodinách.

7.den (čt): Ráno si prohlédneme "nejkorsičtější" město SARTENE. Z úzkých křivolakých uliček na nás dýchne duch minulosti krevní msty a pirátských výprav. Pokračujeme do vyhlášeného BONIFACIA. Prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce krásná projížďka lodí pod skalnatými útesy.

8.den (pá): Koupání a pobyt u moře.

9.den (so): Přístav BASTIA, trajekt. Odjezd do ČR.

10.den (ne): Návrat do ČR.

Ubytování: v bungalovech (2 oddělené místnosti s kuchyňkou)

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* trajekty
* vstupní a výstupní poplatek
* pobytovou taxu
* průvodce
* 7x ubytování

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000