crosssearch

Romantická Korsika - prodloužená varianta

Poznávací zájezdy, Francie

Poznejte s námi překrásný ostrov se špatnou pověstí, jak Korsiku charakterizoval Arnošt Černík ve své knize „Na ostrově krevní msty“. Strmé hory dosahující výšky přes 2500 m se zde tyčí nad průzračným mořem. Vychutnáte návštěvy...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poznejte s námi překrásný ostrov se špatnou pověstí, jak Korsiku charakterizoval Arnošt Černík ve své knize „Na ostrově krevní msty“. Strmé hory dosahující výšky přes 2500 m se zde tyčí nad průzračným mořem. Vychutnáte návštěvy starobylých korsických městeček zasazených v překrásné přírodě i koupání na západním pobřeží. Ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.


Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.


2.den (so): Trajektem do BASTIE na KORSICE. Mineme Corte, překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme do Vizzavony. Krátká túra s koupáním v horách v kouzelných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH. Pokračujeme do zátoky Propriano, ubytování v bungalovech. Dojezd v pozdních hodinách.


3.den (ne): Dopoledne odpočinek u moře, kde dlouhá písčitá pláž na jedné straně zakončená městečkem a na druhé skalisky s janovskou věží skýtá každému co žádá. Odpoledne prohlídka městečka PROPRIANO.


4.den (po): Brzy ráno pohodová turistika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE, pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1488 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky.


5.den (út): Pobyt u moře.


6.den (st): Ráno si prohlédneme „nejkorsičtější“ město SARTENE. Z úzkých křivolakých uliček na nás dýchne duch minulosti krevní msty a pirátských výprav. Pokračujeme do vyhlášeného BONIFACIA. Prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce krásná projížďka lodí pod skalnatými útesy.


7.den (čt): Koupání a pobyt u moře. Odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry.


8.den (pá): Středně náročná turistika v oblasti ZONZY – vrchol MONTE CALVA (1377 m) s excelentní vyhlídkou, vodopád tzv. „čůrající kohoutek“. Odpoledne pobyt u moře.


9.den (so): Brzy ráno přejezd do oblasti Corte. Cestou navštívíme bizarní skály CALANCHE. Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře se krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO. Krátký přejezd do Evisi, východiště jedné z nejznámějších atrakcí ostrova,soutěsky SPELUNCA. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Přejezd hluboce zaříznutým majestátným kaňonem řeky Golo do městečka Corte. Pozdě večer ubytování v hotelu.


10.den (ne): Po snídani krátký přejezd do Tatone, lehká turistika k salaším TOLA s vynikajícím sýrem a vínem, pro zájemce pohodová turistika k nejhezčím kaskádám Korsiky na řece MANGANELO, nejzdatnější mají možnost výstupu na chatu PIETRA PIANA pod majestátným více než 2500 metrů vysokým Monte Rotondo. Pozdě odpoledne návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány. Návrat do hotelu.


11.den (po): Po snídani odjezd do BASTIE, prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Odpoledním trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.


12.den (út): Návrat do ČR.

Ubytování : bungalov - 2 ložnice, možnost vaření


Cena zahrnuje :

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* trajekty
* vstupní a výstupní poplatek
* pobytovou taxu
* průvodce
* 7x ubytování v bungalovech u moře
* 2x ubytování ve vnitrozemí se snídaní

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000