crosssearch

Putování jihozápadní Francií - Auvergne, Atlantik, Pyreneje

Poznávací zájezdy, Francie

Francie nabízí mnoho přírodních i historických zajímavostí. Pokud již znáte Paříž, Normandii i Provence, zkuste navštívit oblasti střední a jihozápadní Francie, kde najdete typické starobylé vesničky, ochutnáte kvalitní francouzská vína a tradiční kuchyni. Prohlédnete...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Francie nabízí mnoho přírodních i historických zajímavostí. Pokud již znáte Paříž, Normandii i Provence, zkuste navštívit oblasti střední a jihozápadní Francie, kde najdete typické starobylé vesničky, ochutnáte kvalitní francouzská vína a tradiční kuchyni. Prohlédnete si slavná města, kudy kráčela historie (Lyon, Toulouse), připomenete si křížová tažení proti kacířům – Albigenským, kteří budovali své opevněné hrady v podhůří Pyrenejí. Uvidíte některé ze starých sopek v kraji Auvergne i největší ledovcový kar Cirque de Gavarnie i nejvyšší horu francouzských Pyrenejí Vignemale. Odpočinete si na krásných plážích pod největší evropskou dunou Pilat, v letovisku Biarritz a u Narbonne u Středozemního moře.

Program zájezdu:
1.den (ne): Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.


2.den (po): Druhé největší francouzské město LYON, ležící na soutoku řek Rhôny a Saony, město s dlouhou historií, které jako vojenské a obchodní centrum Lugdunum založil sám Julius Caesar. Slavná bazilika Notre-Dame-de-Fourviere na kopci nad starým centrem města, katedrála St. Jean, pozůstatky starých římských staveb.


3.den (út): Průjezd jedinečnou oblastí střední Francie – AUVERGENSKÉ SOPKY – Auvergne s kalderami a horkými prameny představuje bujné sopečné jádro Francouzského středohoří a přírodní ráj. Tady objevíte šňůru gigantických sopek, tady je křižovatka poutních cest, tady se nacházejí jedny z nejkrásnějších románských kostelů a hradů v zemi. ST-NECTAIRE s katedrálou v auvergnském stylu. Odpoledne přejezd k městu Bordeaux.


4.den (st): BORDEAUX – středisko pěstování vyhlášeného francouzského vína, vznešené klasicistní paláce, bazilika St. Michel s vyhlídkovou věží, románsko-gotická katedrála Sv. Ondřeje. Největší duna v Evropě DUNE PILAT (115 m výška, 3 km délka a 500 m šířka). Mondénní letovisko BIARRITZ u Atlantiku, kouzelné letovisko na pobřeží s písečnými plážemi i skalnatými útesy, vstupní brána do kraje Basků.


5.den (čt): Den strávený v centru pohoří Pyreneje. Výlet k jezeru LAC DE GAUBE pod mohutnou stěnou nejvyšší hory francouzských Pyrenejí VIGNEMALE. Návštěva horského střediska GAVARNIE a výlet k nejznámějšímu ledovcovému karu CIRQUE DE GAVARNIE, z jehož strmé karové stěny pokryté v nejvyšší části ledovci spadá přes 20 vodopádů, z nichž nejvyšší překonává výšku 422 metrů. LURDY – věhlasné poutní místo římskokatolických věřících s léčivou vodou.


6.den (pá): Nejvýznamnější město v podhůří Pyrenejí TOULOUSE, označované za červené město, radnice z 18. stol., bazilika sv. Severina je největším románským chrámem v Evropě. Také ALBI je označováno za červené město, protože je postaveno ze stejných růžových cihel. Jedinečnou stavbou je katedrála Ste. Cecile, dále biskupský palác a další starobylé šlechtické paláce.


7.den (so): Ráno odjezd. Devítihodinová zastávka na pobřeží Středozemního moře, koupání na krásných písčitých plážích u Narbonne (letovisko NARBONNE PLAGE – městečko s dlouhou pláží, restauracemi a příjemným centrem). Přejezd přes Francii a Německo.


8.den (ne): Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu autobusem
* průvodce
* 5x ubytování v hotelu

Fakultativně:

* 5x snídaně – 750 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000