crosssearch

Provence lodí, na kole i pěšky

Poznávací zájezdy, Francie

Pojeďte s námi objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit úžasnými přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími, bizarními skalnatými útvary i...

Konečná cena za osobu od: 15 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z ČR do Francie.

2.den (so): Vstupní brána do Provence - romantický kaňon řeky ARDÉCHE s nevšedními přírodními útvary a vápencovými skalními stěnami, které dosahují výšky až 200 m. Pohodovou trasu v délce cca 24 km sjíždíme na kanoích, trvá 6-7 hod. včetně koupání a odpočinku. Variantně přejezd po panoramatické silnici s výhledy podél kaňonu a pěší turistika soutěskou spojená s koupáním. V pozdním odpoledni přejezd na ubytování k moři.

3.den (ne): Seznámení s městečkem LES SAINTES MARIES DE LA MER a jeho pamětihodnostmi, koupání a pobyt u moře. V podvečer si prohlédneme bývalé hlavní město římské provincie ARLES, zejména arénu, kde se pořádají ještě dnes býčí zápasy, římské divadlo a klášterní komplex ST. TROPHIME. Večer návrat do kempu.

4.den (po): Přejezd autobusem, od galořímských památek GLANUM výlet na kolech do vápencového pohoří LES ALPILLES, krajiny, která připomene filmy Karla Maye. Navštívíme městečko SAINT RÉMY s galořímskými památkami a po cestě si užijeme nádherné výhledy do okolí. Cyklistický výlet končí u Daudetova mlýna. Na zpáteční cestě se zastavíme ve středověkém městečku na skále, obehnaném hradbami, LES BAUX DE PROVENCE - jedna z nejnavštěvovanějších památek Francie. Ochutnáme vína v unikátním vinném sklepu. Návrat do kempu.

5.den (út): Ráno přejezd do NP LUBERON, dopoledne pěší výlet nejužší soutěskou Provence GORGES DU REGALON. Čekají nás místy až 40 m vysoké skály a někdy jen 1 m široká soutěska. V případě nebezpečí letních požárů kratší varianta. Zastavíme se v jednom z nejhezčích kamenných městeček v okolí, městečku LACOSTE. Přejedeme do divokých okrových skal zvaných COLORADO. Projdeme se mezi bizarními skalními jehlami a pyramidami, které se třpytí mnoha barvami. Při zpáteční cestě si prohlédneme římský most PONT JULIEN.

6.den (st): Koupání, pobyt u moře, v podvečer navštívíme opevněné městečko AIGUES - MORTES, procházka po hradbách a možnost individuální ochutnávky místních specialit v jedné z hospůdek.

7.den (čt): Výlet do jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst v Provence - AVIGNONU a okolí - dopoledne sjezd řeky GARDON v délce 8 km spojený s koupáním, variantně možnost pěší turistiky v kaňonu a prohlídka unikátní stavby zachovalého třípatrového římského akvaduktu PONT DU GARD, zapsaného na seznamu památek UNESCO. Odpoledne navštívíme opevněný AVIGNON, možnost prohlídky papežského paláce, torza slavného mostu ST. BÉNÉZET a na skalní vyhlídku.

8.den (pá): Celodenní cykloturistika v deltě RHONY, známé přírodní rezervaci CAMARGUE, kde je možno vidět volně se pasoucí koně, černé býky, skutečné kovboje, růžové plameňáky i další vzácné ptactvo. Střídá se neobdělaná půda s mokřady, lužními lesy, bažinami a lagunami. Krajina místy připomíná i divoký západ.

9.den (so): Přejezd do oblasti LES CALANQUES u městečka CASSIS, pěší výlet okolo tří zálivů s bílými rozeklanými útesy, prudce spadajícími do tyrkysového moře, které představují skutečnou perlu přírody. V případě nebezpečí letních požárů se uskuteční kratší varianta v kombinaci s výletem lodí podél pobřeží. Po osvěžení v moři podvečerní prohlídka městečka obklopeného vinicemi, s domy na svazích klesajícími k bývalému přístavu lovců korálů, které si zachovalo svou půvabnou atmosféru. Večer odjezd směr ČR.

10.den (ne): Návrat do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000