crosssearch

Přes Alpy do Provence

Poznávací zájezdy, Francie

Zájezd, který nabízí kombinaci úchvatných pohledů na horské masivy Savojských Alp a nádherných památek a přírodních zajímavostí tolik oblíbené Provence. V Savojských Alpách navštívíte romantická městečka Annecy, Chambery, Grenoble i město Briancon s historickou pevností...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Zájezd, který nabízí kombinaci úchvatných pohledů na horské masivy Savojských Alp a nádherných památek a přírodních zajímavostí tolik oblíbené Provence. V Savojských Alpách navštívíte romantická městečka Annecy, Chambery, Grenoble i město Briancon s historickou pevností sevřené ze všech stran horami. Pokocháte se i výhledy na ledovce La Meije. Prohlídka nádherné Provence zahrnuje jak přírodní zajímavosti (park Lubéron, park Camargue, okrové skály Roussillon), tak historicky významná města a městečka (Arles, Avignon, Orange). Zájezd je obohacen o netradiční zastávku v městečku v soutěsce - Sisteron.

Program zájezdu

1.den (ne):Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2.den (po):Zastávka v ANNECY – velmi malebné město ležící na břehu stejnojmenného jezera s romantickými uličkami a pěknou květinovou výzdobou.. CHAMBERY – dříve hlavní město italského Savojska, stará čtvrť, zastřešené pasáže a domy s italským nádechem.
3.den (út):GRENOBLE – město ležící v nádherném místě na březích Drac a Isére obklopené vysokými horami. Lanovka na pevnost Fort de la Bastille – pevnost stojící na vysokém kopci s naprosto jedinečnými výhledy. Lze spatřit ledovcové masivy až po vrchol Mont Blancu. Vyhlídková jízda na COL DU LAUTARET – alpská botanická zahrada JARDIN ALPIN, kterou spravuje universita v Grenoblu, s nádhernými výhledy na masiv, ledovec a vrchol La Meije (3734m). Podvečerní BRIANCON – nejvýše položené město v Evropě (1310m), významná tvrz opevněná Sebastianem de Vaubanem. Večer návrat na nocleh.
4.den (st):Přejezd na jih Francie po Napoleonově cestě do městečka SISTERON – staré město s katedrálou Notre Dame des Pommiers a věžemi bývalého opevnění. Působivá pevnost na skále, která střežila soutěsku řeky Durance s pěknými výhledy. AIX EN PROVENCE – elegantní město s pěknými bulváry, stinnými náměstími a množstvím zdobených kašen.
5.den (čt):PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON - obrovské vápencové pohoří, vyhlídky, vycházka v cedrovém lese. Kamenné městečko BONNIEUX s hradbami ze 13. stol., ROUSSILLON, barevné oranžové skály a okrové domy. Románský KLÁŠTER SÉNANQUE s levandulovými poli. FONTAINE-DE-VAUCLUSE (zde žil a tvořil slavný Petrarca), největší vyvěračka v Evropě - až 90 000 litrů vody za sekundu tryská z podzemní řeky u paty útesu.
6.den (pá):Goghovo město ARLES (UNESCO), které je baštou provensálských tradic a zdejší muzea patří k nejlepším v kraji. Římské památky - aréna, antická nekropole, Konstantinovy lázně. Klášter ST-TROPHINE. Přírodní park CAMARGUE u Středozemního moře s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park. Poutní město STE-MARIES-DE-LA-MER s katedrálou. Středověké městečko AIGUES-MORTES s monumentálními hradbami, která nechal vybudovat Ludvík IX. ve 13. stol.
7.den (so):Nejkrásnější města a oblasti Provence: Prohlídka bývalého papežského města AVIGNON (UNESCO) s možností návštěvy Papežského paláce a opěvovaného mostu sv. Benezeta. ORANGE (UNESCO) - městečko pyšnící se krásnými římskými památkami, slavný římský vítězný oblouk a divadlo.
8.den (ne):Návrat do Prahy v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000