crosssearch

Parky Provence

Poznávací zájezdy, Francie

Program zájezdu 1 den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách, transfer přes SRN. 2.den: Návštěva antické město Orange (UNESCO), vítězný oblouk, antické divadlo, papežský Avignon (UNESCO), most St-Bénézet, katedrála, Papežský palác, provensálské uličky, fakult. lodí po...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1 den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách, transfer přes SRN.

2.den: Návštěva antické město Orange (UNESCO), vítězný oblouk, antické divadlo, papežský Avignon (UNESCO), most St-Bénézet, katedrála, Papežský palác, provensálské uličky, fakult. lodí po Rhôně, výhledy na Villeneuve-les-Avignon a na středověký most, v červencovém termínu mezinárodní divadelní festival a úžasná atmosféra.

3.den: Přírodní park Lubéron s cedrovými lesy, vyhlídky, kouzelné kamenné městečko Bonnieux, ,,červené město" Roussillon, procházka barevnými bauxitovými skalami, naleziště malířských hlinek, gastronomické překvapení, Fontaine-de-Vaucluse (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna s vodním kolem na ruční papír, levandulová pole (v červenci), gurmánská ochutnávka vína a místních specialit ve vinařské oblasti Lacoste (10EUR) s možností nákupu, pozdní návrat.

4.den: Kamenná vesnice Bories, pohoří Alpilles s olivovými háji, římské Glanum, Goghův klášter, město uměleckých řemesel Baux-de-Provence s hradem nad Val d´Enfer (Pekelné údolí), římský most Pont-du-Gard (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon (v létě možnost koupání), podvečerní pevnost TARASCON s příběhem bájné příšery, fakultativně provensálská večeře v centru Avignonu.

5.den: Van Goghovo Arles (UNESCO), aréna, římské a románské památky, klášter St-Trophime, Goghova nemocnice, cryptoporticus, kavárna a most z obrazů van Gogha, přírodní park Camargue s bílými koňmi a plameňáky (UNESCO), ornitologický park (turistika pěšmo, koňmo), poutní městečko Saintes-Maries-de-la-Mer, koupání na písčitých plážích a ochutnávka místních vín, *v termínu od 13.7.je program 5. dne zvolněn a zájezd rozšířen o 6. den a obohacen o lehkou turistiku v hájích u st-Rémy-de-Provence (město Nostradama) s poli kvetoucí levandule a románský klášter Abbay de Montmajour z 12. st., speciality z mořských plodů a především polodenní koupání na písečných plážích.

6./*7 den: Turistika v pohoří Montagne Ste-Victoire, v květnu turistika - výstup na Cézannovu horu, vzácná flóra (v červenci někdy uzavřena, pak turistika v oblasti Cassis na Calanques - viz 7. den), Aix-en-Provance, katedrála, možnost oběda - třeba slavná bouillabaisse (od 25EUR), Cours Mirabeau, Cézannův ateliér a zahrada

7/*8. den: Cassis, Calanques, středomořské ,,fjordy", koupání, turistika nebo lodí podél pobřeží a fjordů, Marseille, starý přístav, bazilika St-Victor, chrám Notre-Dame-de-la-Garde, fakult. výlet na ostrov hraběte Monte Crista If nebo na Frioulské ostrovy nebo koupání, fakultativně večeře v rybí restauraci .

8/*9. den: návrat do Prahy odpoledne.
CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem ke zdatnosti skupiny, počasí a aktuálním podmínkám v přírodních parcích. *V termínu od 13.7. zájezd 9.denní a posílen o pobyt u moře a koupání.Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000