crosssearch

Paříž - Provence

Poznávací zájezdy, Francie

Přílet do Paříže, okružní jízda (cca 4 hod.) po hlavních pamětihodnostech. Ubytování v hotelu Renaissance La Defense, odpoledne individuální volno. Po snídani transfer na nádraží. Přesun rychlovlakem TGV do AVIGNONU (cca 3hod.), ubytování v hotelu All Seasons Avignon Sud.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den Přílet do Paříže, okružní jízda (cca 4 hod.) po hlavních pamětihodnostech. Ubytování v hotelu Renaissance La Defense, odpoledne individuální volno.

2.den Po snídani transfer na nádraží. Přesun rychlovlakem TGV do AVIGNONU (cca 3hod.), ubytování v hotelu All Seasons Avignon Sud. Prohlídka proslulého provensálského města, které bylo ve 14. století sídlem papežů. Stalo se věhlasným nejen díky impozantnímu papežskému paláci, masivním hradbám ale také díky mostu St.Bénézet, o němž se zpívá ve známé písni Sur le Pont d´Avignon ...

3.den Snídaně. Zastávka u ohromujícího, unikátně dochovaného PONT DU GARD, mostu, který byl součástí římského vodovodu vybudovaného na sklonku 1.století př.n.l. Přejezd do malebného městečka CHATEAUNEUF DU PAPE, kde se produkuje jedno z nejslavnějších provensálských vín. Exkurze do sklípku s ochutnávkou. ORANGE, město, které se pyšní jedněmi z nejvelkolepějších římských památek v Evropě - Vítězným obloukem a unikátně dochovaným divadlem, o jehož skéně (zadní zdi) kdysi mluvil Ludvík XIV. jako o ,,nejkrásnější zdi svého království". Návrat do Avignonu, nocleh opět v hotelu All Seasons Avignon Sud.

4.den Snídaně. Návštěva LES BAUX DE PROVENCE se zříceninou mohutného feudálního sídla, které ve středověku proslulo svým Cour d´Amour (Dvůr lásky) a kláními trubadúrů. Procházka po skalním ostrohu s troskami hradu a s úchvatnou vyhlídkou do Val d´Enfer (Pekelné údolí) a na ,,typickou Provence" - vinice, olivovníky, malebná políčka, pohoří Les Alpilles (,,Alpičky) ... ST. RÉMY DE PROVENCE - zastávka u kláštera St.Paul Mausolée, v němž strávil rok života Vincent van Gogh, který zde byl hospitalizován poté, co si uřízl kus ucha ve svém atelieru v nedalekém Arles a u nedalekých antických monumentů (pozůstatky antického města Glanum). Prohlídka ARLES, které je považováno za nejkrásnější provensálské město, za baštu provensálských tradic a kultury. Je zde množství fascinujících památek od antiky po středověk (římský amfiteátr, divadlo, lázně... ,kostel+ klášter St. Trophime) i místa spojena s pobytem slavných malířů Vincenta van Gogha a Paula Gaughina. Návrat do Avignonu, nocleh také v hotelu All Seasons Avignon Sud.

5.den Snídaně. Odjezd do NIMES, někdejší důležité křižovatky starověkého světa. Chloubou města jsou antické památky, zejména chrám Maison Carrée a jedinečně zachovalý římský amfiteátr, dodnes využívaný pro býčí zápasy a provensálské slavnosti. Z Nimes přejezd vlakem TGV do Paříže. Odlet ve večerních hodinách do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000