crosssearch

Paříž nejen pro zamilované

Poznávací zájezdy, Francie

Paříž je bezesporu nejromantičtější město na světě - ať už si pod tím představíme kteroukoliv z bezpočtu dominant, jako je řeka Seina, Eiffelova věž, Champs Élysées, nebo kouzlo obyčejných zapadlých uliček s jejich neobyčejnou atmosférou.

Konečná cena za osobu od: 13 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Paříž je bezesporu nejromantičtější město na světě - ať už si pod tím představíme kteroukoliv z bezpočtu dominant, jako je řeka Seina, Eiffelova věž, Champs Élysées, nebo kouzlo obyčejných zapadlých uliček s jejich neobyčejnou atmosférou. Město má více dominant než jiná světová města, a tak své návštěvníky vhání do dilematu, co z dlouhého seznamu památek, muzeí nebo galerií navštívit. Ale Paříž není jen pastvou pro oči, útočí na všechny smysly. Zaposlouchejte se hudby, kterou vyluzuje pouliční muzikant nebo na kterou tančí svůdné tanečnice některého z erotických kabaretů. Vdechujte vůni parfumérií nebo kavárniček s lahodnou kávou a čerstvými croissanty. Zažijte adrenalin při pohledu z vrcholku Eiffelovky. Anebo to vše můžete pustit z hlavy a jen nasávat atmosféru.

Popis okruhu

1. DEN - Přílet do Paříže. Po příletu okružní jízda městem – seznámení se s centrální částí města – Champs Elyséés s Vítězným obloukem, oblast galerie Louvre, radnice, Lucemburské zahrady, Trocadero s výhledem na Eiffelovu věž a další. Transfer do hotelu, ubytování. Večer procházka po bohémské čtvrti Montmartru, v jejíž klikatých uličkách se nachází poslední dva pařížské větrné mlýny, kde si na Place du Tertre stavěli svoje malířské stojany Van Gogh, Renoir nebo Picasso - a tento zvyk se dodržel do dnešních dní. A z nejvyššího bohu Paříže, od baziliky Nejsvětějšího srdce Ježíšova (Sacré Coeur), budete mít město jako na dlani.

2. DEN - Po snídani pěší prohlídka starého města s průvodcem – mistrovské dílo gotiky chrám Matky Boží, srdce města, neoklasicistní radnice s průčelím vyzdobeným 108 sochami pozoruhodných Pařížanů, okolí Palais du Louvre, jež původně vznikal z hradu, který dal ve 13. st. postavit král Filip II. August. Přeměna na národní muzeum proběhla v r. 1793 a poslední velmi slavná rekonstrukce proběhla r. 1989 - její nejviditelnější částí je prosklená pyramida nad vstupem do galerie. Odpoledne individuální volno. Možnost návštěvy některého z muzeí či galerií. Největší muzeum na světě - Louvre - nabízí exponáty od antiky po 19. st. včetně slavné Mony Lisy. Museé d´Orsay v bývalé nádražní budově má úžasnou sbírku francouzské secese, impresionismu a postimpresionismu. Centre Pompidou je samo o sobě nezapomenutelnou budovou a ukrývá vynikající sbírku moderního umění. Večer fakultativní možnost návštěvy některého ze slavných pařížských kabaretů.

3. DEN - Po snídani volno nebo výběr z nabídky: fakultativní výlet hromadnou dopravou do Versailles, nejslavnějšího francouzského zámku, který byl od r. 1682 do r. 1789 politickým centrem království a sídlem královského dvora a jehož výstavba přivedla zem na pokraj státního bankrotu. Možnost prohlídky interiéru včetně slavné zrcadlové síně, královské kaple a zahrad. Nebo možnost fakultativního výletu do Disneylandu, celodenní volno k návštěvě atrakcí a představení.

4. DEN - Volno do transferu na letiště, odlet zpět do ČR.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha/Ostrava - Paříž - Praha/Ostrava
- letištní taxy a další poplatky
- transfer letiště - hotel - letiště
- okružní jízdu městem (platí pro odlety z Prahy)
- 3 noci v hotelu 3* se snídaní
- česky mluvícího průvodce CK

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- vstupy

Poznámka

Minimální počet účastníků: 10.

Všechny termíny pobytů je možno využít i pro pobyty s dětmi a výše popsaný program fakultativně zkombinovat s 1denní vstupenkou do Disneylandu za zvýhodněnou cenu - doprava do místa hromadnou dopravou (cca 7EUR/cesta).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000