crosssearch

Normandie, zahrada Atlantiku

Poznávací zájezdy, Francie

Pobuďte s námi v kraji, kde vznikl impresionismus, voní sýry a calvados, kde divoké bílé utesy střídají zelené louky a kouzelné hrázděné domky a kde květy sázejí i na střechy...a ktomu i slavná historie Normanů a vylodění spojenců.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Pobuďte s námi v kraji, kde vznikl impresionismus, voní sýry a calvados, kde divoké bílé utesy střídají zelené louky a kouzelné hrázděné domky a kde květy sázejí i na střechy...a ktomu i slavná historie Normanů a vylodění spojenců.

Program zájezdu:

1.den (čt): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (pá): GIVERNY, dům Clauda Moneta, japonská zahrada, impresionistická atmosféra Seiny, ROUEN, „Monetova“ katedrála, středověké ulice s hrázděnými domy, tržnice (místo upálení Johanky z Arku), možnost návštěvy galerie moderního umění nebo muzea keramiky, ubytování v hotelu a možnost noční projekce s osvětlenou katedrálou.

3.den (so): Les ANDELYS, Château-Gaillard*, zřícenina hradu krále Richarda Lví srdce vysoko nad meandry řeky Seiny, cesta podél Seiny ve stopách impresionistů, nejvýznamnější normandský benediktinský klášter JUMIÉGES, galerie středověké architektury, klášterní zahrady, přírodním parkem Foręt-de-Brotonne, CAUDEBEC-EN-CAUX a most Pont-de-Brotonne, cesta na pobřeží bílých útesů Etretat, ubytování.

4.den (ne): FÉCAMP, lázně a rybářský přístav, kostel St-Trinité, destilační závod a muzeum benediktinského likéru s ochutnávkou, turistika podél romantických pláží CORNICHE NORMANDE a normandskou krajinou, koupání.

5.den (po): ÉTRETAT, dvojice útesů FALAISE D’AMONT A FALAISE D’AVAL, turistika po bílých útesech s vyhlídkami a odpočinek „nad mořem” i na romantických plážích Normandie, návštěva kozí farmy nebo ochutnávka rybích i cukrářských specialit, koupání na překrásných plážích.

6.den (út): Procházka v MARAIS VERNIER, přírodní rezervace, vyhlídka na jezero, PONT-L’EVEQUE, ochutnávka slavných normandských sýrů, cidre, calvados, DEAUVILLE, proslulá 500 m dlouhá Promenade des Planches a mondénní město květin a parků, koupání, HONFLEUR, historický obranný přístav s hrázděnými domky, škola impresionistů, kaple Notre Dame de Grace, přes most Pont de Normandie,(technická památka, kouzelné západy slunce,kolem největšího normandského přístavu LE HAVRE.

7.den (st): Rybářský přístav DIEPPE, historie vylodění, gotický kostel, brána, hrad, akvárium nebo koupání, VEULES-les-ROSES, městečko s nejkratší francouzskou řekou, koupání, hrázděné domy „chaumiŹres”, turistika kolem řeky, cestou zámků s normandskými holubníky.

8.den (čt): celodenní odpočinek u moře, možnost fakultat. výletu ve znamení normandského vylodění a dne D, muzeum vylodění, bunkry LONGUE-SUR-MER, americký hřbitov, BAYEUX, gotická katedrála a Muzeum tapisérie, přes CAEN, město s hradem Viléma Dobyvatele.

9.den (pá): Toulky pobřežím La Manche: malebný přístav St-VALÉRY-en-CAUX nebo křídové útesy u VARENGEVILLE--sur-MER, koupání, hřbitov s hrobem Braquea, zahrady BOIS-DES-MOUSTIERS nebo koupání.

10.den (so): Impresionistická PAŘÍŽ: prohlídka, doporučujeme návštěvu Musée d‘Orsay či Orangerie, scenérie z Normandie na plátnech impresionistů, podvečerní historická Paříž, fakult. společná večeře na rozloučenou, projížďka lodí noční Paříží, noční transfer.

11.den (ne): Návrat do ČR odpoledne. CK si vyhrazuje právo menších úprav programu vzhledem k počasí a stavu odlivu.

Ubytování: v mobilhomech s možností vaření (dvoulůžkové ložnice)

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu autobusem
* 7x ubytování v mobilhomech (1/2 L pokoje)
* 1x hotel
* průvodce

Cena nezahrnuje: 1x snídani 2. den 150 Kč/os

Fakultativně: fakultativní výlet 8. den (příplatek: 650 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000