crosssearch

Normandie - Den D

Poznávací zájezdy, Francie

Trasa zájezdu: Giverny o Rouen o Fécamp o Etretat o Pont de Normandie o Honfleur o Caen o Bénouville o Arromanches o Bayeux o Colleville o Omaha Beach o Paříž Program: 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách. 2. den: zastávka v Giverny, místě známém díky zahradě,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Giverny o Rouen o Fécamp o Etretat o Pont de Normandie o Honfleur o Caen o Bénouville o Arromanches o Bayeux o Colleville o Omaha Beach o Paříž

Program: 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den: zastávka v Giverny, místě známém díky zahradě, kde maloval Monet své Nympheum. Následuje prohlídka města Rouen - katedrála, Aitre Saint Maclou, středověké centrum. Navečer odjezd k ubytování, nocleh.

3. den: po snídani odjezd do oblasti horní Normandie. Fécamp - kouzelné přístavní městečko s historií sahající až do římské doby, brána alabastrového pobřeží proslulého bílými útesy. Etretat - bílé skalní útesy, Falaise dâ Amont a Falaise dâ Aval - vysoké kolem 70 m. V těchto přírodně ojedinělých místech očekávala německá armáda vylodění spojeneckých vojsk - zbytky opevnění. Přejezd přes Pont de Normandie - futuristicky řešený most zavěšený na lanech s délkou hlavního oblouku mezi oběma nosnými sloupy 856 m jeden z největších na světě. Dále malebný Honfleur - typické rybářské městečko oblíbené jak Renoirem, tak Cézannem. Přejezd na ubytování, nocleh.

4. den: po snídani prohlídka Caen - města, o které se vedla dvouměsíční bitva - památník vylodění. Bénouville - most Pegas, Cafe Gondree, první dům osvobozený spojenci při invazi ve Francii. Arromanches = příjemné lázeňské městečko, umělý přístav Mulberry, vystavěný pro zásobování invazních jednotek. Bayeux - středověké centrum, katedrála, hrázděné domy. Možnost prohlídky slavné 70 m dlouhé tapiserie z 11. st. Odjezd na ubytování, nocleh.

5. den: po snídani Colleville sur Mer s americkým hřbitovem, Omaha Beach (útes Pointe du Hoc, 30 m vysoká skála, na které vybudovali Němci velkou baterii, která svými děly ohrožovala nejen pláž Omaha, ale i další invazní pláž Utah). Combe (německý hřbitov), přejezd na ubytování, nocleh.

6. den: po snídani odjezd do Paříže - okružní jízda (ostrov Cité, Notre Dame, Sainte Chapelle, pařížská radnice, královský palác, Louvre), individuální volno, ve večerních hodinách odjezd do ČR.

7. den: příjezd do ČR v poledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000