crosssearch

Národní parky a pevnosti jižních Alp

Poznávací zájezdy, Francie

Tento zájezd Vás zavede do méně známé, ale přesto nádherné oblasti jižních Alp na italsko-francouzské hranici, kde se nachází překrásné národní parky např. NP Ecrins a NP Queyras. Na tomto historicky významném pomezí se nachází množství hradů-pevností, nad kterými se zvedají...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (ne): Impozantní příjezd do italských Alp z nížiny okolo Turína údolím VAL CHISONE, které se zařezává mezi stále vyšší vrcholy. FENESTRELLE – obec, která leží v nejužší části údolí, které spojuje Itálii s Francií.Zde je údolí přehrazeno ohromnou mohutnou pevností, jejíž obranné valy a pevnůstky šplhají až na vrcholky protilehlých kopců. Výlet po pevnosti.

3.den (po): SESTRIERE – jedno z nejvýznamnějších italských horských středisek. Procházka po okolí, možnost výjezdu lanovkou s výhledy na třítisícové vrcholy této části Alp. NP VALÉE TRONCEA – výlet údolím nad kterým se vypínají vrcholy vysoké přes 3000m, podél říčky Chisone, chata Rif. Troncea.

4.den (út): CESANA – starobylé městečko před francouzskou hranicí. MONTEGENEVRE – francouzské horské středisko, pohodový výlet na ROCHER DESEUR (2063m) odkud se naskýtá úchvatný výhled na francouzské Alpy, údolí táhnoucí se k Briaconu a systém pevností obklopující Briancon včetně pevnosti ležící přímo ve městě. Podvečerní BRIANCON – nejvýše položené město v Evropě (1310m), významná tvrz opevněná Sebastianem de Vaubanem. Mohutně opevněné staré město s úzkými uličkami je nejpůsobivější za večerního osvětlení.

5.den (st): NP QUEYRAS - vysokými horami téměř nepřístupně uzavřený NP, který se táhne až k italské hranici. Hrad-pevnost CHATEAU QUEYRAS, která dokonala brání vstup do parku. Středověká pevnost zdokonalená maršálem Vaubanem s výhledy na okolní Alpy. Výlet v NP Queyras podél říčky Guil na PETIT BELVEDERE DE VISO a dále možnost až na Belvedére de Viso.Výhledy na velikán Monte Viso (3841m).

6.den (čt): Horské středisko SERRE CHEVALIER výjezd lanovkou do výšky 2491m na Col de Serre Chevaller, procházka s výhledy NP ECRINS. Vyhlídková jízda na COL DU LAUTARET – alpská botanická zahrada JARDIN ALPIN, kterou spravuje universita v Grenoblu, s nádhernými výhledy na masiv a vrchol La Meije (3734m). Procházka blíže pod ledovce tohoto ohromujícího masivu

7.den (pá): Cesta na jih po Napoleonově cestě. Horská železnice CHEMIN DE FER DE LA MURE - unikátní dílo postavené v roce1888, výškový rozdíl 560 m překonává 12 zatočených viaduktů. Fascinující pohledy na soutěsky, údolí, p­­ohoří Vercors a přehradní jezero Monteynard. Klášter LA SALETTE – přístupný horskou silnicí do výšky 1800 m. Klášter je zasazený v překrásné horské krajině s úchvatnými výhledy na okolní alpské velikány.

8.den (so): GRENOBLE – město ležící v nádherném místě na březích Drac a Isére obklopené vysokými horami. Lanovka na pevnost Fort de la Bastille – pevnost stojící na vysokém kopci s naprosto jedinečnými výhledy. Lze spatřit ledovcové masivy až po vrchol Mont Blancu. Zastávka v ANNECY – velmi malebné město ležící na břehu stejnojmenného jezera s romantickými uličkami a pěknou květinovou výzdobou. Odjezd do ČR.

9.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000