crosssearch

Malebná Bretaň a Normandie

Poznávací zájezdy, Francie

Bretaň je jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie. Bretaň proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám v Bretani po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Kromě nich v Bretani uvidíte divoké pobřeží s útesy, přírodní parky i řadu sakrálních...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá):Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2.den (so):Náš program je zaměřen na poznávání oblasti Bretaň . NANTES - historické hlavní město bretaňských vévodů, město umění, univerzity, přístav, zámek. Ubytování u BENODET - pobřežní lázně.
3.den (ne):Pobyt u moře.
4.den (po):Pobyt u moře, půldenní výlet do městečka se středověkou atmosférou LOCRONAN, kde se natáčel film Tři mušketýři, QUIMPER – typické město Bretaně s překrásnou gotickou katedrálou a hrázděnými domy.
5.den (út):Návštěva oblasti s unikátními památkami na megalitickou kulturu: LOCMARIAQUER – Velký rozlomený menhir, dolmen a tumulus. CARNAC – městečko, v jehož okolí se nacházejí unikátní řady tvořené tisíci kameny. VANNES – jedno z nejslavnějších vévodských měst, kde lze obdivovat bohatou středověkou architekturu. CONCARNEAU – známý rybářský přístav, opevněné centrum na ostrůvku.
6.den (st):Pobyt u moře.
7.den (čt):Okruh bretaňským vnitrozemím s unikátními církevními seskupeními staveb a soch tzv. „farními ohradami“ z 16. a 17. století. PLEYBEN, ST. THÉGONNEC (vrcholné dílo renesance) a GUIMILIAU s nejimpozantnějšími kalváriemi vůbec. Poloostrov CROZON, jedna z nejtypičtějších a nejmalebnějších oblastí bretaňského pobřeží s krásným MYSEM PENHIR, oblast, která inspirovala Františka Kožíka k napsání knihy Bretaň, dcera oceánu.
8.den (pá):SAINT MALO – malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům. LE MONT-SAINT-MICHEL (UNESCO) – opevněné románsko-gotické opatství na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem.
9.den (so):Návštěva nejvýznamnějších míst normanského vylodění - pláž OMAHA BEACH, kde došlo k nejtvrdším bojům spojenců v r. 1944, bunkry, americký hřbitov, památník, muzeum vylodění. BAYEUX – gotická katedrála a světoznámá Tapisérie. Město CAEN, kterému vévodí hrad Viléma Dobyvatele.
10.den (ne):Zastávka v ROUENU – město Johanky z Arku se středověkými uličkami, gotickými i renesančními domy a slavnou katedrálou Notre Dame. Odjezd, noční přejezd.
11.den (po):Návrat v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000