crosssearch

Lyon, sopky kraje Auvergne Francouzský kras

Poznávací zájezdy, Francie

Francie nabízí mnoho přírodních i historických zajímavostí. Pokud již znáte Paříž, Normandii i Provence, zkuste navštívit oblast střední a jižní Francie - Auvergne + francouzský kras. Auver-genské sopky jsou zajímavá oblast se šňůrou gigantických sopek, nachází se zde jedny z...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Francie nabízí mnoho přírodních i historických zajímavostí. Pokud již znáte Paříž, Normandii i Provence, zkuste navštívit oblast střední a jižní Francie - Auvergne + francouzský kras. Auver-genské sopky jsou zajímavá oblast se šňůrou gigantických sopek, nachází se zde jedny z nejkrásnějších románských kostelů v zemi. Zájezd pokračuje do oblasti jedinečného francouzského krasu s vápencovými rozeklanými kaňony, kde se můžete vykoupat v průzračné vodě nebo obdivovat nádhernou přírodní výzdobu zdejších jeskyní.

Program:

1. den: Odjezd z Prahy v podvečerních hod.

2. den: Druhé největší francouzské město LYON, ležící na soutoku řek Rhôny a Saony, město s dlouhou historií, které jako vojenské a obchodní centrum Lugdunum založil sám Julius Caesar. Slavná bazilika Notre-Dame-de-Fourviere na kopci nad starým centrem města, katedrála St. Jean, pozůstatky starých římských staveb.

3. den: Ráno návštěva jižní části Auvergne MONTS DORE. Návštěva románské baziliky Notre Dame v ORCIVAL. Zastávka u sopečného jezera LAC DE GUERY. Městečko LE MONT DE DORE -možnost výjezdu lanovkou na nejvyšší vrchol ve střední Francii sopku PUY DE SANCY (1 885 m) s pěknými výhledy na okolní krajinu. V podvečer zastávka v městečku ST.NECTAIRE s katedrálou v auvergenském stylu.

4. den: Návštěva severnější části Auvergenských sopek pohoří MONTS DOMES. Přejezd pod vrchol PUY DE DOME (1 464 m), zájemci mohou vyjet turistickým autobusem na vrchol, ze kterého se naskýtá jedinečný výhled na okolní sopky (Puy de Pariou aj.). Odpoledne návštěva města CLER-MONT-FERRAND, které vzniklo spojením dvou měst, zajímavá katedrála s tmavými čedičovými zdmi, pozoruhodná románská bazilika aj.

5. den: Jedinečná krasová oblast Francie. Jeskyně AVEN ARMAND - jedna z nejkrásnějších v Evropě. Městečko LA ROZIER ležící při ústí kaňonů Tarn a Jont. KAŇONEM ŘEKY TARN s vyhlídkami na ohromné skalní stěny do kterých se zařezává řeka TARN. Velmi zajímavé městečko ST-ENIMIE.

6. den: Pokračování putování oblastí francouzského krasu: ST-GUILHEM-LE-DESERT - významné opatství, malebné kamenné městečko zasazené v kaňonu mezi skalisky. KAŇON ŘEKY HERAULT, kde se průzračná modrozelená voda zařezává do vápencových skal. Koupání při ústí Ďáblovy soutěs-ky. Zájemci mohou navštívit jeskyni CLAMOUSE s nádhernou ,,aragonitovou výzdobou. Město MONTPELLIER - středověké domy v historickém jádru, katedrála.

7. den: KAŇON ŘEKY ARDECHE. Průjezd kaňonem, vyhlídky na okolní skály a řeku. Ohromná skalní brána PONT D'ARC, kterou protéká řeka Ardeche. Koupání na přírodních plážích u Pont d'Arcu. Odjezd do Čech. 8. den: Návrat do Prahy v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000