crosssearch

Kouzelná příroda Jury a památky Franche-Comté

Poznávací zájezdy, Francie

Popis: 1.den: odjezd z Prahy ve večerních hodinách, přejezd SRN. 2.den: Belfort, socha lva od Bartholdiho (autora sochy Svobody), nedobytná Vaubanova citadela, Ronchamp, Le Corbusierova kaple s krásnými výhledy na pohoří Vogézy, kouzlo řeky Doubs, lehká turistika, Besancon...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den: odjezd z Prahy ve večerních hodinách, přejezd SRN.

2.den: Belfort, socha lva od Bartholdiho (autora sochy Svobody), nedobytná Vaubanova citadela, Ronchamp, Le Corbusierova kaple s krásnými výhledy na pohoří Vogézy, kouzlo řeky Doubs, lehká turistika, Besancon (UNESCO), centrum kraje Franche-Comté, rodné město Victora Huga a bří Lumierových, kouzelné uličky s hrázděnými domy i barevnými burgundskými střechami, paláce, katedrála, muzea, orloj, Vaubanova citadela.

3.den: Městečko Ornans nad řekou Loue, rodiště malíře Gustava Courbeta, zakladatele realismu, jeho rodný dům - muzeum, sýrová farma s museum slavného místního sýra Morbier a s ochutnávkou, turistika proti proudu řeky Loue až k prameni - mohutné vyvěračce s výhledy na divoký kaňon, turistika údolím k pramenu řeky, Salins-les-Bains (UNESCO), unikátní podzemní solný důl s mohutnými podzemními prostorami a původním zařízením k těžbě, prohlídka starých solných dolů a variantně individ. koupání v termálních lázních, cesta vinařským krajem, Dole, rodiště Louise Pasteura, kouzelné městečko označené titulem NEJ se středověkým jádrem a vodními kanály, večer s ochutnávkou typických regionálních vín, klobás a sýrů (12 EUR).

4.den: Arbois, kouzelné městečko uprostřed vinic, centrum žlutého slámového vína, turistika na úpatí Pic des Igle v přírodním parku Cascases du Hérisson, vodopády Evantail a Grand Saut, výhledy na pohoří Jura, krajem proslulých francouzských kuřat, možnost oběda v místní restauraci se specialitou kraje (kuřata se smrži, na žlutém víně nebo variantně delší turistika podél vodopádů), Bourg en Bresse s opatským kostelem Brou Markéty Habsburské ve stylu plaménkové gotiky, Dombes, rozsáhlá proláklina a kraj tisíců rybníků, v podvečer Pérouges, hrazená vesnice na kopci vyhledávaná filmaři...a všude voní máslové koláče" galette".

5.den: Hauterives - Palais Idéal du Facteur Cheval - neuvěřitelný bizarní sen pošťáka Chevala - palác z kamínků z cest - inspiroval surrealisty, Vienne, metropole na Rhôně, město s obrovskou koncentrací památek od dob Římanů v krásné kotlině, Augustův chrám, amfiteátr, románsko-gotická katedrála, kostel z 5. stol., rozsáhlé moderní expozice, fakultativně večeře na rozloučenou s krajem a místním vínem.

6.den: Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000