crosssearch

Kaňony a ostrovy jihu Francie a Médievales

Poznávací zájezdy, Francie

Rozeklané útesy, horské vesničky ,,na bidýlku", hluboké kaňony a romantické ostrovy jižní Francie inspirovaly nejednoho malíře (Picasso, Chagall, Matisse, Renoir...). Budete se toulat v místech, kde tvořili a která jsou dnes sídlem jejich galerií. Kouzlo krajiny a nádherné...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Rozeklané útesy, horské vesničky ,,na bidýlku", hluboké kaňony a romantické ostrovy jižní Francie inspirovaly nejednoho malíře (Picasso, Chagall, Matisse, Renoir...). Budete se toulat v místech, kde tvořili a která jsou dnes sídlem jejich galerií. Kouzlo krajiny a nádherné pláže si vás získají navždy. Milovníky historie nadchne slavnost Médievales a gurmáni si přijdou na své při ochutnávkách vína, čokolád a provensálských specialit a všichni dohromady nepohrdnou koupáním na nesčetných plážích.

Program zájezdu

1.den (ne):Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, transfer přes Německo.
2.den (po):MENTON - ranní zastávka na Promenade du Soleil, pevnost ze 17.stol., staré město, mondénní i starobylé NICE, Chagallovo muzeum, či Matissovo, historické centrum, katedrála, galerie, hradní návrší s vodopádem, koupání a odpočinek na pláži, ubytování u Nice.
3.den (út):Cesta do vnitrozemí: GRASSE, město parfémů, katedrála, exkurze do parfumérky Fragonard, GOURDON, městečko „orlí hnízdo“, výhledy na divoký kaňon řeky Loup, turistická stezka „Cesta ráje“, místní speciality čokoládových bonbónů Florian, ochutnávka zavařenin, kouzelná horská vesnička TOURRETES-sur-LOUP, Matissova kaple ve VENCE, podvečerní umělecké městečko St-PAUL-de-VENCE s řadou ateliérů a hospůdek, Chagallův hrob, návrat, fakultativně večeře.
4.den (st):ANTIBES, přístav, hrad Grimaldiů, provensálská tržnice, květinové uličky, Vaubanova pevnost, ochutnávka speciality „socca“, Picassovo muzeum, variant. koupání pod hradem, VALLAURIS, vesnice keramiky, Picassova kaple a muzeum, lodí na ostrovy Iles de Lérins, (v pevnosti Sainte-Marguerite byl v 17. stol. uvězněn muž se železnou maskou), koupání na skalnatých plážičkách, večerní CANNES, město filmových festivalů a centrum Azurového pobřeží, staré město Le Suquet s vyhlídkou a troskami starého opevněného opatství, možnost večeře na nábřeží.
5.den (čt):Podél pohoří Estérel, červené Matissovy skály, cesta na Grand Canyon du Verdon, vyhlídky, koupání v jezeře Ste-Croix, možnost půjčení loděk a šlapadel, BRIGNOLES, středověké městečko.
6.den (pá):Městečko CASSIS, vápencové bílé útesy a „fjordy“ calanques, variantně turistika v přírodním parku a koupání nebo lodí podél Calanques, TOULON, nejstarší letovisko na Azurovém pobřeží, přístav (2. svět. válka), tradiční trh, lanovkou na horu Mont Faron, lodí podél Calanques, krásné výhledy, fakultativně večeře s vínem, možnost večerní prohlídky městečka BRIGNOLES, úžasná atmosféra slavnosti Médievales s historickými kroji a hudbou.
7.den (so):Celodenní fakultativní lodní výlet na ostrov Porquerolles v souostroví Zlatých ostrovů u města HYÉRES, jeden z nejmalebnějších ostrovů Středomoří, mlýn a pevnost (Tour Fondue), celodenní odpočinek na plážích, koupání, event. turistika nebo cykloturistika po ostrově, možnost zapůjčení kola (10 €); odjezd večer.
8.den (ne):Návrat do ČR odpoledne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000