crosssearch

Jižní Francie - krásy Provence

Poznávací zájezdy, Francie

Zájezd za památkami i přírodními krásami tohoto nádherného kraje, kde objevíte kouzlo papežského Avignonu i římského Arles, půjdete ve stopách Van Gogha i Gaugina, projedete krásnou provensálskou krajinou i deltou řeky Rhony v přírodním parku Camargue a čeká Vás mnoho dalšího....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Zájezd za památkami i přírodními krásami tohoto nádherného kraje, kde objevíte kouzlo papežského Avignonu i římského Arles, půjdete ve stopách Van Gogha i Gaugina, projedete krásnou provensálskou krajinou i deltou řeky Rhony v přírodním parku Camargue a čeká Vás mnoho dalšího.

Program:

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den: Příjezd k římskému akvaduktu PONT DU GARD, zastávka. Pokračování do AVIGNONU jednoho z nejvíce fascinujících měst jižní Francie. Možnost návštěvy rozlehlého Papežského paláce i opěvovaného mostu St. Bénézet. Večer dojezd na ubytování.

3. den: Dopoledne prohlídka města NIMES, důležité křižovatky starověkého světa se spoustou římských památek. Odpoledne přejezd do oblasti NP CAMARGUE- široké delty řeky Rhony, kde můžeme pozorovat malé bílé camargueské koně, černé býky a hejna plameňáků. Zastávka ve městečkách AIGUES-MOR-TES a poutním STES-MARIES-DE-LA-MER.

4. den: PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON - obrovské vápencové pohoří, vyhlídky, vycházka v cedrovém lese. Kamenné městečko BONNIEUX s hradbami ze 13.st. ROUSSILLON - unikátní barevné bauxitové skály a okrové domy. Odjezd přes vesničku Gordes s krásnou polohou na vrcholku pahorku a výhledem na primitivní vesničku Bories k OPATSTVÍ SÉNAN-GUE, které patří k nejúžasnějším románským cisterciáckým klášterům ve Francii.. Před opatstvím se pro- stírají rozsáhlá levandulová pole. Závěr dne bude věnován FONTAINE-DE-VAUCLUSE, kde hlavním turistickým lákadlem je pramen řeky Sorgue, nejmohutnější vyvěračka ve Francii. Město je známé též pobytem Petrarcy, který zde snil o své Lauře. Jemu je také věnováno jedno ze zdejších muzeí. Návrat na ubytování.

5. den: Dopoledne prohlídka Goghova města ARLES, kde se zdařile snoubí všechna kouzla tohoto kraje. Město je baštou provensálských tradic a kul-tury,zdejší muzea patří k nejlepším v kraji. Odpoledne průjezd krásnou krajinou kolem opatství MONT-MAJOUR k Daudetovu mlýnu a především do LES BAUX-DE- PROVENCE, bývalého sídla mocných feu-dálů s unikátně dochovanou středověkou vesničkou pod mohutnou citadelou. Odjezd do Čech

6. den: Příjezd do Prahy odpoledne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000