crosssearch

Francouzské sopky a kaňony

Poznávací zájezdy, Francie

Milujete turistiku v horách, jedinečné výhledy a koupání v jezerech? Máte slabost pro staré románské hrady a kostely, fascinují vás poutní místa středověkých stezek? Pak je tento výlet do sopečného pohoří v okolí Clermont-Ferrand stvořen pro Vás... Program zájezdu: 1.den...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Milujete turistiku v horách, jedinečné výhledy a koupání v jezerech? Máte slabost pro staré románské hrady a kostely, fascinují vás poutní místa středověkých stezek? Pak je tento výlet do sopečného pohoří v okolí Clermont-Ferrand stvořen pro Vás...

Program zájezdu:
1.den (so): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách, transfer přes SRN.


2.den (ne): Napříč Francií, staré město TRIERS, ubytování v Clermont-Ferrand.


3.den (po): Turistika v sopečném pohoří Monts Dore, románská bazilika Notre-Dame v ORCIVALU, sopka PUY-DE-SANCY (1885 m, lanovka, turistika), útesy ROCHES TUILIERE, variantně turistika s výhledy na vodopád, vzácná květena. Podvečerní ST.-NECTAIRE s katedrálou v auvergneském stylu nebo hrad MUROL.


4.den (út): Celodenní turistika v Monts Domes, výstup na PUY-DE-PARIOU, PUY-DE-DOME (1464 m), výhledy na řetěz vyhaslých sopek, souměstí CLERMONT-FERRAND - hlavní město kraje Auvergne, katedrála a bazilika ze sopečného tufu.


5.den (st): Výstup na PUY-DE-MARY (1787 m), turistika v pohoří Monts du Cantal, výhledy, vzácná květena. Různé varianty náročnosti. Kamenné horské vesnice.


6.den (čt): Turistika v kaňonu řeky JONTE, skalní město MONTPELIER-LE-VIEUX, světoznámá propast AVEN ARMAND, koupání, výhled na kaňon řeky TARN.


7.den (pá): Návštěva unikátní supí rezervace. Turistika v kaňonu řeky Tarn v okolí Le Rosier, kouzelná horská ves Ste Enimie, středověká archiketura, možnost koupání v řece.


8.den (so): Poutní místo LE-PUY-EN-VELAY ,sopečné město s románskou katedrálou, poutní kaplí a klášterem z 12. stol., fakultativně oběd na rozloučenou.


9.den (ne): Návrat do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem
* vedoucí zájezdu
* 6x ubytování v hotelu

Cena nezahrnuje:

* 6x snídaně (příplatek: 900 Kč)
* 1x večeře (příplatek: 500 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000