crosssearch

Francouzská mozaika

Poznávací zájezdy, Francie

Reims o Chantilly o Vernon o Rouen o Etretat o Le Havre o Honfleur o Caen o St. Malo o St. Michele o Paříž

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Reims o Chantilly o Vernon o Rouen o Etretat o Le Havre o Honfleur o Caen o St. Malo o St. Michele o Paříž

Program: 1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd do Francie.

2. den: příjezd do Francie, zastávka v Remeši na prohlídku katedrály Notre-Dame, tradiční místo korunovace francouzských králů. Přejezd na zámek Chantilly - návštěva zámku, prohlídka zahrad, přejezd na ubytování, nocleh.

3. den: po snídani zastávka ve Vernonu (Giverny - prohlídka domu Clauda Moneta se jeho krásnými japonskými zahradami, které ho inspirovaly k jeho proslulým malbám "Leknínů"), přejezd do Rouenu, pěší procházka historickým centrem (na náměstí Place du Vieux-Marché upálena Johanka z Arku), odjezd na pobřeží a zastávka v Etretat (místě s bílými křídovými útesy), přejezd na ubytování, nocleh.

4. den: po snídani odjezd do Le Havre - strategicky položeného přístavu v ústí Seiny, za 2. světové války téměř srovnán se zemí, přesto velká část centra obnovena, kostel Église St. Joseph na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO; zastávka v Honfleuru - významném obranném přístavu 15. st., dnes patřící k nejpůvabnějším přístavům v Normandii, místo častého setkání G. Courbeta, A. Sisleyho, C. Pissarra, P. A. Renoira a P. Cézanne, dodnes k vidění mnoho umělců malujících na nábřeží. Odjezd do Caen - oblíbeného sídelního města Viléma Dobyvatele a královny Matyldy, byť téměř ze dvou třetin zničené za 2. světové války, přesto dochováno mnoho pamětihodností (kostel St. Pierre, St. Étienne, klášter La Trinité) a krásné sbírky v místních muzeích - Musée des Beaux Arts, Musée de Normandie a Mémorial de Caen. Přejezd na ubytování, nocleh.

5. den: po snídani odjezd do korzárského města St. Malo, procházka po hradbách s krásným výhledem na moře, přejezd do opatství St. Michele = původně skromná oratoř z 8. st., později centrum středověké vzdělanosti - pohled na opatství na ostrůvku spojeného s pevninou hrází, patří k nejkouzelnějším ve Francii. Opatství dominuje Le Merveille - 3podlažní klášterní komplex, gotický skvost. Po prohlídce odjezd k Paříži, nocleh.

6. den: po snídani prohlídka Paříže s průvodcem - nejzajímavějších míst překrásné a romantické metropole, ve večerních hodinách odjezd z Francie, noční přejezd do ČR.

7. den: v dopoledních hodinách příjezd do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000