crosssearch

Divoké srdce Francie

Poznávací zájezdy, Francie

Trasa zájezdu: Cluny o Zvonokosy o Clermont-Ferrand o Volvic o Puy de Dome o Orcival o Issoire o Brioude o Le Puy-En-Velay o Rocher de Corneille o kaňon řeky Ardeche Program: 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přejezd do Francie. 2. den: v dopoledních...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Cluny o Zvonokosy o Clermont-Ferrand o Volvic o Puy de Dome o Orcival o Issoire o Brioude o Le Puy-En-Velay o Rocher de Corneille o kaňon řeky Ardeche

Program: 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách, noční přejezd do Francie.

2. den: v dopoledních hodinách příjezd do Cluny (návštěva bývalého opatství, jednoho z nejmocnějších v Evropě, které dalo první reformační impuls evropské církvi), Vaux en Beaujolais - známé Zvonokosy, městečko obklopené beaujolaiskými vinicemi, ve kterém se odehrává děj slavného románu G. Chevaliera, přejezd na ubytování, nocleh.

3. den: po snídani Clermont Ferrand, město rozkládající se na sopečných pahorcích, centrum (katedrála, domy vystavěné z černé lávy), Volvic - kouzelné městečko proslulé prameny velmi kvalitní vody (exteriér romantického hradu Tournoel), odjezd na vyhaslý vulkán Puy de Dome (1495 m vysoký vulkán, na kterém byla již za dob galského osídlení kultovní místa, v pozdější době zde Blaise Pascal prováděl pokusy vedoucí k určení příčin atmosférického tlaku, jedinečné panorama sopečného pohoří, které je tvořeno více než 100 vyhaslých sopek), Orcival, bazilika Notre Dame, klenot auverňatského románského stavitelství, návrat do hotelu, nocleh.

4. den: po snídani cesta krajem vulkánů, Issoire (romantické městečko u řek Allier a Couze), bývalé opatství St. Austremoine, mohutný románský kostel, Brioude (historické centrum s typickými příklady místní architek­tury), Le Puy en Velay - jedno z nejkrásnějších francouzských měst, kterému dominují dvě velké lávové skály (na jedné je kaple Sv. Michala z 11. st., na druhé socha Panny Marie), prohlídka starého města, katedrála, Rocher de Corneille (městské paláce), přejezd na ubytování, nocleh.

5. den: po snídani přejezd do jednoho z nejkrásnějších evropských kaňonů, který vyhloubila řeka Ardeche, (panoramatická cesta od Pont d`Arc k St. Martin d`Ardeche (zastávky na nejkrásnějších místech s výhledem do kaňonu), odjezd z Francie - noční přejezd do ČR.

6. den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000