crosssearch

Burgunsko, Champagne, Alsasko, Lotrinsko

Poznávací zájezdy, Francie

Burgundsko samo sebe považuje za srdce Francie. Je to prosperující kraj se světoznámými víny, vydatnou, ale znamenitou kuchyní a velkolepou architekturou. Champagne je zvučné slovo vyvolávající představy oslav a světoznámé katedrály v Remeši. Champagne také přitahuje...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Burgundsko samo sebe považuje za srdce Francie. Je to prosperující kraj se světoznámými víny, vydatnou, ale znamenitou kuchyní a velkolepou architekturou. Champagne je zvučné slovo vyvolávající představy oslav a světoznámé katedrály v Remeši. Champagne také přitahuje milovníky šampaňského vína. A také ctitele kultury a to zejména pozoruhodnými kostely. Alsasko a Lotrinsko, kraje, které kvůli své poloze byly po staletí předmětem bojů mezi Francií a Německem. Tuto minulost dodnes připomínají četné vojenské pevnosti a hřbitovy. Současný turista ale obdivuje hlavně klidné vesničky s domky pastelových barev, opevněná města a poklidné vinohrady.

Program zájezdu:
1.den (út): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.


2.den (st): BESANÇON, historické centrum kraje Franche-Comté, šlechtické paláce, katedrála, rodný dům spisovatele Victora Huga. DIJON – centrum města vyniká nádhernou architekturou, která je dědictvím po burgundských vévodech, ale proslulo také hořčicí a perníkem (leželo na obchodní cestě, po které se dopravovalo koření). Z významných staveb se zde nachází palác burgundských vévodů, chrám sv. Michala, hrázděné domy.


3.den (čt): Den věnovaný světově proslulým klášterům. Opatství FONTENAY je nejstarším dochovaným cisterciáckým klášterem. Bylo založeno v r. 1118 sv. Bernardem z Clairvaux. Opatství VEZELAY, nádherná románská bazilika sv. Magdalény (UNESCO), počátek a důležité shromaždiště poutníků na svatojakubské cestě. TROYES – město skvostných gotických kostelů a nádvoří ze 16. stol., jehož historické centrum má tvar zátky šampaňského vína. Město proslulo vitrážemi, jitrničkami a textilním průmyslem. Jsou zde hrázděné domy ze 16. stol. a katedrála St. Pierre et St. Paul s krásnými barevnými okny, některá jsou ještě ze 13. stol.


4.den (pá): NANCY – v minulosti sídlo lotrinských vévodů, architektonicky velmi zajímavé město s rozlehlým Stanislavovým náměstím. Odpoledne ŠTRASBURK – „křižovatka Evropy“, katedrála Notre Dame, pitoreskní čtvrť s kanály „Petite France“, kryté mosty aj.


5.den (so): Putování po ROUTE DE VIN - „Alsaskou vinnou cestou“. Mohutný hrad HAUT KOENIGSBOURG, impozantní hrad nad vesnicí St-Hippolyte. RIQUEWIR – vesnička uprostřed podvogézských viničních kopců zvaná „perla alsaských vinic“. Byla ušetřena válek, a proto je zde nejlépe zachován půvab starobylé vinařské obce. Návštěva města COLMARU – hrázděné domy a čtvrť „Malé Benátky“. Noční přejezd do ČR.


6.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena zahrnuje :

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu autobusem
* průvodce
* 3x ubytování v hotelu

Cena nezahrnuje:

* 3x snídaně – 450 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000