crosssearch

Burgundsko, Champagne, víno a katedrály

Poznávací zájezdy, Francie

Obrázek není k dispozici

Poznávací zájezd spojený s turistikou, gastronomickými lahůdkami a vínem. Poznáte kouzlo historického vinařského kraje, hradů a zámků, dávných keltských tradic, četných památek UNESCO, rozlehlých vinic, klášterů, katedrál a přírodních krás. Vychutnáte si dva druhy proslulých...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poznávací zájezd spojený s turistikou, gastronomickými lahůdkami a vínem. Poznáte kouzlo historického vinařského kraje, hradů a zámků, dávných keltských tradic, četných památek UNESCO, rozlehlých vinic, klášterů, katedrál a přírodních krás. Vychutnáte si dva druhy proslulých francouzských vín - burgundské, které chutnalo už Keltům a Římanům a šampaňské, šumivé víno, které vzniklo v benediktýnském klášteře. Na své si přijdou i gurmáni.

Program zájezdu

1.den (po):Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2.den (út):Burgundsko: přes BELFORT s Vaubanovou citadelou a symbolickou sochou lva od autora sochy Svobody Fréderika Bartholdiho, MONTBÉLIARD, údolím řeky Doubs do podhůří Jury s malebnými vesničkami, turistika, ochutnávka vína a sýrů, udírna ze 17. století, vodopád u Saut du Doubs (27 m), BESANÇON (UNESCO), centrum kraje Franche-Comté, kouzelné uličky s hrázděnými domy i burgundskými střechami, paláce, katedrála, orloj, Vaubanova citadela.
3.den (st):Kout nedotčené přírody Jury, Vallée-de-la-Loue, turistika k prameni řeky Lisony, vyvěračky, vodopády, ARC-ET-SENANS, královský solivar (UNESCO), DIJON, palác burgundských vévodů, chrám sv. Michala, hrázděné domy a barevné burgundské střechy, dále gastronomické speciality (hořčice).
4.den (čt):Vvinařskou oblastí Côte-d´Or, mnoha nej: klášter BEAUNE, muzeum burgundského vína, ochutnávka, středověký špitál (největší perla burgundské architektury), TOURNUS, nejvýznamnější románský kostel Francie, přírodní legenda Roche de Solutré – skalní útvar spjatý s nejstarší historií lidstva, CLUNY (UNESCO), proslulé benediktinské opatství a nahlédnutí do kraje Beaujolais (dějiště humoristické knihy Zvonokosy) nebo variantně kouzelná horská obec BRANCION (UNESCO) zapsaná na seznamu nejkrásnějších vesnic Francie.
5.den (pá):AUTUN, římské opevnění a divadlo, románská bazilika, turistika v přírodním parku Morvan, bohem zapomenutý kraj řek a lesů, keltské oppidum v tajemném lese, opatství ve VÉZELAY (UNESCO), bazilika sv. Magdalény (UNESCO), začátek svatojakubské cesty, kdysi ostatky Máří Magdalény, rodinný vinný sklípek a ochutnávka burgundských vín, ubytování a večerní TROYES, historické centrum kraje Champagne, hrázděné domy, katedrála, fakultativně večeře za příplatek.
6.den (so):Kraj Champagne: dle počasí cesta „zelenou oázou Troyes“ s unikátními románskými a renesančními kamennými či hrázděnými kostelíky a koupání v jezeře, variantně ÉPERNAY, exkurze a ochutnávka šampaňského Moët et Chandon nebo Mercier, REMEŠ (UNESCO), korunovační katedrála králů a opatský kostel St-Rémy, možnost individuální ochutnávky pravého šampaňského vína Taittinger v původních římských vinných sklepeních, projížďka městem vláčkem nebo návštěva galerie, odjezd večer.
7.den (ne):Návrat do ČR dopoledne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000