crosssearch

Jedna z turisticky nejpřitažlivěj&ích oblastí Francie, kterou proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Kromě nich uvidíte divoké pobřeží s útesy, přírodní parky i řadu sakrálních památek typických pro Bretaň....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie, kterou proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Kromě nich uvidíte divoké pobřeží s útesy, přírodní parky i řadu sakrálních památek typických pro Bretaň. Ubytování v luxusně vybavených karavanech v kempu, kde je i bazén, v letovisku Benodet.

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2.den (ne): NANTES - historické hlavní město bretaňských vévodů, město umění, univerzity, přístav, zámek. Ubytování u BENODET - pobřežní lázně.

3.den (po): Pobyt u moře.

4.den (út): LE MONT-SAINT-MICHEL - opevněný románsko - gotický klášter na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. CANCALE - městečko známé chovem ústřic s možností jejich konzumace. SAINT MALO - malebné opevněné centrum města, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům.

5.den (st): pobyt u moře.

6.den (čt): Návštěva oblasti s unikátními památkami na megalitickou kulturu: LOCKMARIAQUER - Velký rozlomený menhir, dolmen a tumulus. CARNAC - městečko, v jehož okolí se nacházejí unikátní řady tvořené tisíci kameny. CONCARNEAU - známý rybářský přístav (třetí co do významu ve Francii), opevněné centrum města na malém ostrůvku. QUIMPER - typické město Bretaně s překrásnou gotickou katedrálou a hrázděnými domy.

7.den (pá): Okruh bretaňským vnitrozemím, nádherné kláštery s typickými křížovými chodbami i křížovými cestami: ST THÉGONNEC (vrcholné dílo renesance), PLEYBEN a GUIMILAU s nejimpozantnějšími kalváriemi vůbec. CROZON, tzv. skoro ostrov, jedna z nejtypičtějších a nejmalebnějších oblastí bretaňského pobřeží s krásným mysem Penhir.

8.den (so): Pobyt u moře. Odpoledne odjezd.

9.den (ne): Návrat v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000