crosssearch

Bretaň a Normandie

Poznávací zájezdy, Francie

Krajem Vikingů, Keltů, impresionistů, calvadosu a camembertu

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Krajem Vikingů, Keltů, impresionistů, calvadosu a camembertu

NOVÝ PROGRAM

1. den:

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách přes SRN, nocleh ve Francii.

2. den:

Po snídani cesta malebným údolím Seiny, zastávka v GIVERNY - prohlídka zahrady a domku, ve kterém strávil posledních 43 let svého života impresionista Claude Monet. Další zastávka u Château Gaillard - zřícenina hradu krále Richarda Lví Srdce, průjezd městečkem Les Andelys pod hradem. Odpoledne projížďka přírodním parkem Parc naturel régional des Boucles de la Seine normande v meandrech kroutící se Seiny, návštěva starobylého opatství JUMIEGES. Přejezd na Alabastrové pobřeží, návštěva ÉTRETAT - lázeňského městečka se skalními branami vysokými 70 metrů. Ubytování v oblasti Le Havre.

3. den:

Přejezd moderního mostu Normandie přes řeku Seinu. Zastávka v HONFLEUR - umělci oblíbeném malebném přístavu. Poté BAYEUX - kolébka vévodů z Normandie, návštěva muzea s proslulou sedmdesátimetrovou Tapisérií z 11. století zobrazující invazi Viléma Dobyvatele v roce 1066 do Anglie. Odpoledne přejezd na pláže vylodění Spojenců, návštěva míst spojených s operací Overlord v Den D 6. 6. 1944 - první výsadkáři osvobozené městečko SAINTE-MERE-ÉGLISE s interaktivním muzeem umožňujícím prožít Den D, Americký hřbitov v Colleville-sur-Mer zbudovaný nad nejkrvavější pláží Omaha Beach, Muzeum vylodění v Arromanches- les-Bains u britské pláže Gold Beach, kde se dochovaly trosky umělého přístavu Mulberry B. Nocleh v okolí Caen.

4. den:

Po snídani stověžaté město CAEN, oblíbené sídlo normanského vévody a anglického krále Viléma Dobyvatele - zastávka u rozvalin hradu, kostel svatého Petra a Mužský klášter s náhrobkem Viléma Dobyvatele. Po obědě prohlídka malebného kláštera MONT SAINT-MICHEL, perly gotické architektury. Přejezd na bretaňské Smaragdové pobřeží, procházka pirátským městečkem SAINT-MALO - rodiště objevitele Kanady (1534) Jacquesa Cartiera. Nocleh v oblasti Rennes.

5. den:

Po snídani prohlídka megalitických památek v CARNAKU s mnoha menhiry, dolmeny a mohylami. Přejezd na poloostrov QUIBERON, možnost koupání na písečných plážích Divokého pobřeží. Navečer příjezd do města LE MANS, ubytování - možnost noční procházky po Starém městě s množstvím historických památek, na jejichž fasády jsou v rámci festivalu Noc chimér promítány fantaskní filmy o zrodu města. Nocleh.

6. den:

Po snídani zastávka v CAMEMBERT rodišti krále sýrů - návštěva Muzea Camembertu s degustací normandských sýrů. Přejezd do historického ROUENU, prohlídka hlavního města Horní Normandie - kostel Svaté Jany z Arku na náměstí Place du Vieux marché, místo upálení Panny orleánské, Hodinová věž, Justiční palác, katedrála Notre-Dame s náhrobky normanských vévodů, kostel Saint-Maclou s unikátní kostnicí. Možnost navštívit ultramoderní interaktivní muzeum L'Historial Jeanne d'Arc věnované Johance z Arku, dále Muzeum výtvarných umění Le Musée des Beaux-Arts s bohatou sbírkou impresionistů a další muzea, rodný dům dramatika Pierra Corneille apod. V pozdních večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

7. den:

Odpoledne příjezd do Brna a dalších nástupních míst.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000