crosssearch

Auvergnské sopky

Poznávací zájezdy, Francie

Program zájezdu 1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách transfer přes SRN. 2. den: Cesta napříč Francií, Vichy, prohlídka města, mondénní lázně,staré město Thiers vysoko nad meandrem řeky Durolle, usínající město nožířství, muzeum a exkurze, procházka k mlýnům na řece....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách transfer přes SRN.

2. den: Cesta napříč Francií, Vichy, prohlídka města, mondénní lázně,staré město Thiers vysoko nad meandrem řeky Durolle, usínající město nožířství, muzeum a exkurze, procházka k mlýnům na řece. Ubytování.

3. den: Celodenní turistika v Monts-Dômes, výstup na Puy-de-Pariou, ... a můžete si sejít až na dno vyhaslé sopky, Puy-de-Dôme (1.464 m), možnost i turistbusem, výhledy na řetěz vyhaslých sopek, vzácná květena, ráj pro fotografy, Clermont Ferrand, město Pascala, papeže Urbana II.a hrdiny Francie Vesengetorixe, středověké souměstí na sopkách, katedrála a románská bazilika z tufového kamene. Ubytování.

4. den: Turistika v sopečném pohoří Monts-Dore, Orcival, románská bazilika Notre-Dame s auvergneskými hlavicemi, sopka Puy-de-Sancy (1.885 m, lanovka, hřebenová turistika, varianty turistiky podle náročnosti), útesy Roche-Tuiliére, variantně (počasí) turistika s výhledy na vodopád, vzácná květena, dobití hradu Murol a podvečerní St-Nectaire s překrásnou románskou katedrálou v auvergneském stylu, event. jeskyně s ukázkami dolování a audiovizuální skazenové městečko s ochutnávkou sýra St. Nectaire, večer ochutnávka místních sýrů a specialit.

5. den: Issoire, středověký skvost města - kostel St-Austremoina z 12.stol., turistika v pohoří Monts du Cantal, lanovkou na Puy Mary (1.787 m), turistika (varianty náročnosti), kouzelné výhledy, vzácná květena, kamenné horské vesnice, kde se čas zastavil ve středověku, podvečerní pohledy na technický zázrak současné architektury most u Millau - nejvyšší most světa, fakultativně večeře. Unbytování.

6. den: Turistika v kaňonu řeky Jonte, turistika ve skalním městě Montpellier-le-Vieux, kouzlo krasové oblasti přírodního parku Causses, světoznámá nejhlubší propast Evropy Aven-Armand s jedinečnou krápníkovou výzdobou, závrty a květena krasové oblasti, koupání, výhledy na kaňon řeky Tarn a středověké vesničky, možná ochutnáte i kozí sýr nebo roquefort, podvečerní Ste- Enimie, středověká vesnice vysoko nad řekou. Ubytování.

7. den: Poutní místo Le Puy-en-Velay, ,,sopečné město" a město čočky a paličkované krajky s románskou katedrálou, poutní kaplí a klášterem, počátek Svatojakubské cesty, město auvergneské krajky a čočky, auvergneské tržiště, pocta francouzské gastronomii, fakultativně.oběd, večerní Lyon (UNESCO), staré město Vieux Lyon původně antické, renesanční čtvrť tkalců, Mekka gurmánů, noční přejezd.

8. den: Návrat do Prahy odpoledne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000