crosssearch

Atlantik, Pyreneje, hrady kacířských rytířů, Andorra - 1 cesta letecky

Poznávací zájezdy, Francie

Naše nové podrobné putování Vás zavede na pomezí Francie a Španělska, do mohutné hradby Pyrenejí, poutního města Lourd i do blízkosti Atlantského oceánu, za kouzlem vína Bordeaux a chutí vynikajících ústřic, vodopádů a ledovců pod nejvyšší horou francouzských Pyrenejí a po...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy, přejezd přes Německo a Francii.

2.den (so): Celodenní prohlídka metropole kraje u Atlantského oceánu BORDEAUX (UNESCO) – středisko pěstování vyhlᏚeného francouzského vína, vznešené klasicistní paláce, bazilika St. Michel s vyhlídkovou věží, románsko-gotická katedrála Sv. Ondřeje.

3.den (ne): Putování kolem pobřeží Atlantiku: ARCACHON – město proslavené ústřicemi a lázeňské centrum. Největší duna v Evropě DUNE PILAT (115 m výška, 3 km délka a 500 m šířka). Mondénní letovisko BIARRITZ u Atlantiku, kouzelné letovisko na pobřeží s písečnými plážemi i skalnatými útesy, vstupní brána do kraje Basků.

4.den (po): LOURDY – nejvýznamnější poutní místo ve Francii, rozsáhlý areál kostelů, léčivá voda. CIRQUE DE GAVARNIE – jeden z nejznámějších a největších ledovcových karů v Evropě, obrovský skalní kotel, z jehož 400 metrů vysokých skalních stěn spadají vodopády, nejvyšší je vysoký 422 metrů.

5.den (út): Výlet pod nejvyšší vrchol francouzských Pyrenejí VIGNEMALE – procházka malebnou dolinou kolem jezera a potoka s kaskádami a peřejemi. Odpoledne prohlídka královského sídelního města PAU s hradem a starými uličkami, náměstími a domy.

6.den (st): Nejvýznamnější město v podhůří Pyrenejí TOULOUSE, označované za červené město, radnice z 18. stol., bazilika sv. Severina je největším románským chrámem v Evropě. Také ALBI je označováno za červené město, protože je postaveno ze stejných růžových cihel. Jedinečnou stavbou je katedrála Ste. Cecile, dále biskupský palác a další starobylé šlechtické paláce. Večerní CARCASSONE - prohlídka středověkého opevněného městečka s katedrálou a hradem z 12. století s dvojitým pásem opevnění.

7.den (čt): Výlet do oblasti nejkrásnějších středověkých katarských hradů v krajině pod Pyrenejemi. Zřícenina jednoho z nejmohutnějších francouzských hradů PEYREPERTUSE. Zřícenina hradu MONTSÉGUR, který byl vybudován na téměř nepřístupném místě na kopci vysokém 1207 metrů akvitánským vévodou Guillaumem Krátkonosým a později přestavěn na katarskou pevnost.

8.den (pá): Ráno přejezd do Andorry. Prohlídka ANDORRA LA VELLA – metropole ministátu v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem, výhodné levné nákupy, procházky centrem města. Dojezd do Barcelony, nocleh.

9.den (so): Odlet z Barcelony do ČR, v případě pozdějšího letu krátká prohlídka BARCELONY (metropole Katalánska).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000