crosssearch

Zimní dobrodružství na polárním kruhu

Poznávací zájezdy, Finsko

Vydejte se s námi na výlet do finské divočiny v oblasti Rovaniemi. Tady přímo na Polárním kruhu má zima své neobyčejné kouzlo. Během 5 dní vás čekají pravé zimní radovánky: jízda na sněžných skútrech, jízda psím i sobím spřežením, rybaření na jamkách, sněžnice, nocleh ve...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Vydejte se s námi na výlet do finské divočiny v oblasti Rovaniemi. Tady přímo na Polárním kruhu má zima své neobyčejné kouzlo. Během 5 dní vás čekají pravé zimní radovánky: jízda na sněžných skútrech, jízda psím i sobím spřežením, rybaření na jamkách, sněžnice, nocleh ve sněhovém hotelu, ale i návštěva moderního muzea polárních krajin Arktikum. Při trošce štěstí budete moci spatřit kouzelnou polární záři.

Program zájezdu

1.den:
odlet z Prahy přes Helsinky do Rovaniemi. Transfer do hotelu, kde po ubytování dostanete vybavení proti chladu na celou dobu Vašeho pobytu - teplou kombinézu, rukavice, kuklu, čepici, teplé ponožky a boty. Možnost využití sauny stejně jako během celého pobytu. Večeře a nocleh.

2.den:
snídaně. Odjezd na sobí farmu kde poznáte tradiční způsob obživy v Laponsku - chov sobů. Seznámíte se s životem na farmě a pak se na saních tažených soby vydáte na dvouhodinovou projížďku zasněženým lesem a užijete si pohled do krajiny z jiné perspektivy. U ohně se ohřejete šálkem kávy. Vyzkoušíte si řídit soby sami a za svou odvahu dostanete řidičský průkaz na sobí spřežení (délka jízdy cca 1,5hodiny) a po návratu na farmu jistě neodmítnete pomoci soby odstrojit ze zápřahu a nakrmit je. Návrat do hotelu a oběd. Po obědě volný program. Doporučujeme zapůjčit si bežky a vydat se do upravené bílé stopy pod nedaleký vrchol Ounasvaara. Večeře a nocleh.

3.den:
snídaně. Po krátké instruktáži a seznámení se s ovládáním sněžných skútrů se vydáte do světa sněhu a ledu v kopcovité krajině lesů, kde si budete připadat jako v pohádce a kde můžete spatřit i některé ze stálých obyvatel zdejší tajgy. U zamrzlého jezera si vyzkoušíte rybaření na jamkách vyvrtaných v ledu, poobědváte u ohně. Budete-li v rybolovu úspěšní ochutnáte také čerstvě chycenou rybu. Návrat do Rovaniemi. Výlet trvá cca 6hodin a na skútrech ujedete 75-100km (vydat se na jízdu sněžnými skútry přímo z centra Rovaniemi je možné díky zamrzlé řece). Večeře a nocleh.

4.den:
snídaně. Návštěva unikátního muzea polárních krajin Arktikum, které poutavě představuje život na severu. V sousedství muzea je vědecké centrum Pilke, které zájemcům představuje lesní hospodářství Laponska. Oběd v restauraci muzea Arktikum. Po obědě volný program, který lze využít na prohlídku Rovaniemi, lyžování v lyžařském areálu Ounasvaara anebo se vydat na husky farmu a projížďku se psím spřežením. Večer odjezd do Arctic Snowhotelu a seznámení s celým areálem a zázemím hotelu. Večeře a nocleh "v severském stylu". Není důvod se obávat chladu. Na ledových kostkách jsou umístěny rámy s matracemi pokrytými sobími kůžemi a spí se ve spacím pytli určeném do extrémních podmínek. Sociální zařízení je po celou noc k dispozici v sousední srubové restauraci, kde jsou uložena i zavazadla.

5.den:

snídaně v restauraci. Transfer na letiště a odlet přes Helsinky do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000