crosssearch

Toulky za Polárním kruhem se souostrovím Lofot a Vesterálů

Poznávací zájezdy, Finsko

Rovaniemi o polární kruh o vesnice Santa Clause o Tankavaara o Inari o Saariselkä o Cesta sobů o Kafjordu Honnigsvag o Nordcapp o Alta o Tromso o Narvik o Vesterály a Lofoty o Svolvaer o Kabelvag o Hennigsvaer o Nusfjord o Moskenes o Bodo o Laksfossen o Snasa o Trondheim

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Rovaniemi o polární kruh o vesnice Santa Clause o Tankavaara o Inari o Saariselkä o Cesta sobů o Kafjordu Honnigsvag o Nordcapp o Alta o Tromso o Narvik o Vesterály a Lofoty o Svolvaer o Kabelvag o Hennigsvaer o Nusfjord o Moskenes o Bodo o Laksfossen o Snasa o Trondheim

Program

1.den:
odlet kolem poledne z Prahy přes Helsinky do Rovaniemi. Transfer do hotelu. Nocleh.

2.den:
snídaně. Krátká prohlídka města moderně vybudovaného po úplném zničení za druhé světové války a návštěva Arktického centra, umožňující nahlédnout do historie i současnosti života v arktické oblasti a finské části Laponska. Přejezd na polární kruh do vesnice Santa Klause. Po překročení polárního kruhu povede trasa půvabnou laponskou krajinou tundry, bažin a jezer přes NP Urho Kekkonena. Po prohlídce zlatokopecké vesničky Tankavaara přejezd do Saariselkä. Nocleh.

3.den:
snídaně. Prohlídka skanzenu v Inari a přejezd do "laponské metropole" a sídla laponského parlamentu norského Karasjoku. Po krátké prohlídce zamíří putování na sever "Cestou sobů" vedoucí pohádkovou krajinou tunder a strmých hor k Porsangerskému fjordu do Kafjordu a tunelem do Honnigsvagu na ostrově Mageroya. Po ubytování návštěva nejsevernějšího koutu starého kontinentu Nordcapu, z něhož je nezapomenutelný pohled na oceán a půlnoční slunce, které zde v létě nezapadá. Nocleh.

4.den:
snídaně. Návrat na pevninu a přejezd divokou krajinou se stády sobů k malebnému Altafjordu do nádherně situovaného městečka Alta. Návštěva přírodního muzea s unikátními prehistorickými skalními rytinami. Přejezd podél fjordů Norského moře do hlavního města evropského severu Tromso, proslaveného jako základna polárních výprav. Cestou zastávka v některém z laponských kempů. Nocleh.

5.den:
snídaně. Dopoledne přejezd velkolepými přírodními sceneriemi do nejdůležitějšího přístavu severu Narviku, známého z dějin II. světové války. Po krátké prohlídce začne putování po kouzelném souostroví Vesterálů a Lofot panoramatickou cestou přes Vesterály do Svolvaeru na Lofotech. Nocleh (2 noci v Kabelvagu).

6.den:
snídaně. Tříhodinový výlet lodí do pohádkového Trollfjordu (cca třípůlhodinová plavba z přístaviště přímo u hotelu v ceně cca 55 EUR na osobu), návštěva zajímavého akvária v Kabelvagu, prohlídka Svolvaeru či některá ze zajímavých turistických tras v okolí umožní aktivně strávit volný den na Lofotech. Nocleh.

7.den:
snídaně. Návštěva typické rybářské osady malebného Nusfjordu a posledních osad celého souostroví. Čtyřhodinová plavba z Moskenes do Bodo, při níž se ve chvíli, kdy zmizí poslední vrcholy ostrovů, objeví horská hradba pobřeží. Cesta podél Saltfjordu s pověstnými mořskými víry a dále k polárnímu kruhu. Nocleh.

8.den:
snídaně. Přes horské sedlo Korgfjellet s nádhernou vyhlídkou na horské štíty a ledovec Okstibreen, burácející vodopády Laksfossen povede trasa k jezeru Snasa. U jezera prohlídka unikátních skalních rytin starších než pyramidy a přejezd do Trondheimu. Nocleh.

9.den:
snídaně. Prohlídka nejstaršího hlavního města Norska Trondheimu - staré město, královský palác a především velkolepá katedrála Nidaros s norskými korunovačními klenoty. Odpoledne volný program v Trondheimu. Nocleh.

10.den:
snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000