crosssearch

Putování Finskem k břehům Barentsova moře

Poznávací zájezdy, Finsko

Trasa zájezdu: Rostock o Helsinky o Imatra o Punkaharju o Savonlinna o Kerimäki o Joensu o Koli o Nurmes o Bomba o Kajaani o Kuusamo o Tankavaara o Polární kruh o Saariselkä o Inari o Kirkenes o Barentsovo moře o vesnice Santa Klause o Rovaniemi Program: 1. den: odjezd...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Rostock o Helsinky o Imatra o Punkaharju o Savonlinna o Kerimäki o Joensu o Koli o Nurmes o Bomba o Kajaani o Kuusamo o Tankavaara o Polární kruh o Saariselkä o Inari o Kirkenes o Barentsovo moře o vesnice Santa Klause o Rovaniemi

Program: 1. den: odjezd dopoledne. Tranzit přes SRN do Rostocku. Před půlnocí nalodění na trajekt Superfast Ferry do Helsinek. Nocleh.

2. den: snídaně. Celodenní plavbou Baltickým mořem a Finským zálivem s příjemným prostředím na lodi tak začne cesta na sever. Večeře a nocleh.

3. den: snídaně. Přistání v Helsinkách a okružní jízda městem - olympijský stadion, kde trium­foval Emil Zátopek, světoznámá hala Finlandia, Sibeliův monument a prohlídka kostela ve skále Temppeliaukio. Procházka historickým centrem s monumentálními stavbami, katedrálou na Senátním náměstí, prezidentským palácem, pravoslavnou Uspenskou katedrálou a přístavem s tržištěm. Večeře a nocleh.

4. den: snídaně. Panoramatická cesta podél jezera Sajmaa s krásnými vyhlídkami, město Imatra s divokým korytem řeky Vuoksa spojujícím největší finské jezero Saimaas s Ladožským, přejezd jezerní šíjí Punkaharju formovanou v době ledové, prohlídka největší pevnosti na severu Evropy Olavinlina v Savonlinně a největšího dřevěného kostela na světě v Kerimäki vyplní celodenní putování finskou Karélií do Joensu. Nocleh.

5. den: snídaně. Přejezd z Joensu na vyhlídku Koli nabízející úchvatný pohled na jezero Pielinen a okolní krajinu. Prohlídka dvorce Bomba s typickou karelskou architekturou u městečka Nurmes a po krátké zastávce v Kajaani přejezd do Kuusam­o. Nocleh.

6. den: snídaně. Po překročení Polárního kruhu povede trasa zvláštní laponskou krajinou tajgy, bažin a jezer přes NP Urho Kekkonena. Prohlídka zlatokopecké vesničky Tankavaara a přejezd do Saariselkä. Nocleh.

7. den: snídaně. Po prohlídce skanzenu v městečku Inari u nejkrásnějšího jezera v Laponsku povede trasa podél břehů jezera do norských fjordů u hranic s Ruskem. Odpoledne prohlídka Kirkenes a výjezd na pobřeží Barentsova moře. Nocleh.

8. den: snídaně. Návrat do Finska a přejezd na Polární Ba zastávka ve vesnici Santa Klause. Příjezd do Rovaniemi obnoveného po úplném zničení za druhé světové války a návštěva Arktického centra umožňující nahlédnout do historie i současnosti života v arktické oblasti a finské části Laponska. Krátká prohlídka města a vyjížďka na vyhlídku Ounasvaara. Nocleh.

9. den: snídaně. Transfer na letiště a odlet přes Helsinky do Prahy. Mapa trasy zájezdu na str. 23.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000