crosssearch

Finsko - země tisíců jezer

Poznávací zájezdy, Finsko

Čistá příroda, prostor a klid. Finsko blíž, než byste si mysleli! Finská příroda mění svou tvář s ročními obdobími. Teplo a bílé noci finského léta, zářivá paleta podzimních barev, sněhobílá zima, jaro plné světla a života. Finsko vás uchvátí nejenom krásou přírody, dobře se...

Konečná cena za osobu od: 13 490 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Čistá příroda, prostor a klid. Finsko blíž, než byste si mysleli! Finská příroda mění svou tvář s ročními obdobími. Teplo a bílé noci finského léta, zářivá paleta podzimních barev, sněhobílá zima, jaro plné světla a života. Finsko vás uchvátí nejenom krásou přírody, dobře se budete jistě cítit i ve městech s bohatým kulturní životem.

Program zájezdu

1.den (so): Odjezd v poledních hodinách. Přes SRN do Rostocku na trajekt do Dánska.

2.den (ne): Přejezd přes Öresundskou úžinu a nedávno otevřený 9 km dlouhý most Öresundbron do Švédska a přejezd okolo jezera Vattern do STOCKHOLMU. Prohlídka města zvané „Benátky severu“ s romantickými uličkami. V případě časové rezervy návštěva muzea lodi VASA. Večerní trajekt do Finska do Turku. Ubytování v kajutách.

3.den (po): HELSINKY –prohlídka hlavního města Finska. Senátní náměstí, podzemní katedrála Uspenský pravoslavný chrám, Sibeliův památník a další zajímavosti. Nocleh.

4.den (út): Přejezd do města LAHTI – legenda finských zimních sportů se světoznámým sportovním areálem. Kostel sv. Kříže- Ristinkirkko – od známého finského architelta A.Aalta. Návštěva dvou finských národních parků. Päijänne kansallispuisto, který se nachází v jezernaté oblasti u obrovitého jezera Päijäne – krásný esker Pullkilanharju. Národní park Isojarvi kansallispuisto o rozloze 19 km. Nocleh v oblasti Jyväskylä. Nocleh.

5.den (st): Prohlídka univerzitního města JYVÄSKYLLÄ – město je skutečným architektonickým klenotem. Prohlídka KUOPIA – centrum jezerní oblasti, ležícího u jezera Kallavesi – tržnice, radnice, dóm, kostel sv.Mikuláše, 75 metrů vysoká vyhlídková věž na vrchu Puijo z níž je krásný výhled na okolní jezerní krajinu. V odpoledních hodinách odjezd do srdce Finska, kolem jezer-naté plošiny v Národním parku Linnasaren kansallispuisto – nejstarší finský národní park, kte-rý zahrnuje oblast více jak 150 ostrůvků na jezeře Haukivesi.Průjezd cestou mezi jezery Orivesi a Haukivesio do SAVONLINNY, města pyšnícího se s největším hradem ve Finsku. Nocleh.

6.den (čt): Návštěva hradu OLAVONLLINA, který je nejlépe zachovalou pevností celé Skandinávie. Přejezd do obce KERIMÄKI na prohlídku dominantní stavby - největšího dřevěného kostela na světě s 6000 sedadly. Vycházka po ESKER PUNKAHARJU – jedinečný přírodní úkaz - geologický útvar vytvořený ledovci. Jízda kolem ruských hranic okolo IMATRY, divoké řeky Vouska a nádherného „Jezera tisíce ostrovů“ SAIAMAA. Nocleh.

7.den (pá): Snídaně. Průjezdem jižní částí Finska do města KOTKA – prohlídka carského města – návštěva chaty Alexandra III. Langinkoski. Po „Královské cestě“ do druhého nejstaršího města PORVOO. Krásné město založené roku 1346, dříve obchodní centrum. Středověký kostel na náměstí, stará radnice a empírový dům ve kterém žil básník Johan Ludvik Runeberg. Návrat do přístavu do Turku. Noční trajekt do Stockholmu. Ubyto-vání v kajutách na lodi.

8.den (so): V ranních hodinách vylodění ve Stockholmu a cestou podél břehů jezera Vattern Öresundský most. Trajekt do SRN.

9.den (ne): Návrat zpět do ČR v dopoledních hodinách.

Ubytování:

4x ve "skandinávských" ubytovnách, 2x ubytování v kajutách na lodi

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu klimatizovaným autobusem
- průvodce
- 6x nocleh (4x v ubytovnách, 2x v kajutách)
- 4 x snídani
- 4 x zámořský trajekt

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000