crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Velký okruh Etiopií

Poznávací zájezdy, Etiopie

Odlet z Prahy do Addis Abeby. Po příletu transfer do hotelu 4*, nocleh. 2. den ADDIS ABEBA Přelet do města Axum (UNESCO), transfer do hotelu. Starobylé hlavní město Axum leží poblíž eritrejské hranice v srdci bývalé Axumitské říše, útvaru, který této oblasti dominoval...

Konečná cena za osobu od: 124 611 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy do Addis Abeby. Po příletu transfer do hotelu 4*, nocleh.

2. den ADDIS ABEBA

Přelet do města Axum (UNESCO), transfer do hotelu. Starobylé hlavní město Axum leží poblíž eritrejské hranice v srdci bývalé Axumitské říše, útvaru, který této oblasti dominoval hospodářsky i politicky asi tisíc let před jeho rozpadem okolo roku 700 našeho letopočtu. Axum je pro cestovatele dnes známý svými obřími obelisky (náhrobky), které se nacházejí v severovýchodní části města. Ale vlastně celé město se skládá z fascinující směsi antických památek, krypt, ruin a paláců, které jsou svou složitostí velkou záhadou starobylé civilizace. Prohlídka města včetně slavných obelisků, hrobky krále Kaleba, královského paláce a dalších zajímavostí. Dále prohlídka Axumského kostela svaté Marie Sionské, který je pokládán za místo, kde je uložena posvátná Archa úmluvy, a který je již více jak 1600 let srdcem duchovní etiopské ortodoxní církve, nocleh v Axumu.

3. den AXUM - LALIBELA

Odlet do města Lalibela, nejslavnějšího místa všech etiopských historických památek, světová rarita křesťanské architektury, jedenáct monolitních skalních chrámů z 12. století, návštěva kostelů svaté Marie a svatého Michala. Pro svoji dechberoucí krásu se tyto kostely staly oprávněně "osmým divem" světa a dnes patří do světového bohatství UNESCO. Církev zde dodnes stojí jako inspirativní zdroj křesťanské civilizace, nocleh v Lalibele.

4. den LALIBELA - GONDAR

Po snídani odlet do Gondaru. Prohlídka impozantního hradu ze 16. stol. a nádherně vyzdobeného kostela Debre Birhan Selassie. Návštěva královských zahrad a bazénu Fasilidas, dodnes využívanému k tradičním oslavám "Timket". Dále uvidítě palác Ras Gimb a místní muzeum. Nocleh v hotelu 4* v Gondaru.

5. den GONDAR - BAHIR DAR - MODRÝ NIL

Snídaně, odjezd do města Bahir Dar, které leží na břehu jezera Tana - největší vodní plochy země a oficiálního pramene Modrého Nilu. Cestou pohledy na místní vesničky kmene Amhara. Oběd. Odpoledne pěší výlet v okolí vodopádů na Modrém Nilu. Večeře a nocleh v hotelu 4* v Bahir Dar.

6. den BAHIR DAR - JEZERO TANA - ARBA MINCH

Snídaně, lodní výlet po jezeře Tana, na jehož ostrovech jsou skryté středověké kláštery. Návštěva poloostrova Zege a prohlídka klášterů Azuwa Maryam a Ura Kidane Mehret. Pokračování plavby k pramenu Modrého Nilu. Oběd, odpoledne odlet do města Arba Minch, které je ideálním výchozím bodem pro poznávání tradičních kmenů žijících v údolí řeky Omo. Nocleh v hotelu 4* v Arba Minch.

7. den ARBA MINCH - JEZERO CHAMO - TURMI

Po snídani plavba po jezeře Chamo s pozorováním hrochů a krokodýlů. Jezero je součástí NP Nechisar. Návštěva krokodýlího trhu. Oběd, poté odjezd do Turmi. Cesta vede venkovskou oblastí přes domorodé vesničky Konso, Tsemaj a Benna. Večer příjezd do Turmi - domova kmene Hamer. Nocleh v hotelu 4* v Turmi.

8. den TURMI - POZNÁVÁNÍ TRADIČNÍCH KMENŮ

Po snídani odjezd do Omorate, kde na tradičních loďkách přeplavíte řeku Omo. Setkání s pasteveckým kmenem Dassenech. Oběd. Poté návštěva kmenu Hamer, jejichž ženy si splétají vlasy do prstýnků za pomoci bláta. Budete-li mít štěstí a obřad se bude konat, zúčastníte se tzv. ,,Skákání býků". Nocleh v hotelu 4* v Turmi.

9. den TURMI - JINKA

Po snídani odjezd do města Jinka. Zastávka na největším trhu v oblasti v Dimece. Oběd, odpoledne návštěva muzea, které mapuje život místních kmenů a jejich kultury. Procházka po okolí s návštěvou vesničky Ari, kde uvidíte tradiční kovářské práce a seznámíte se s výrobou místního ginu Asareki. Nocleh v hotelu 4* v Jince.

10. den JINKA - NP MAGO - KONSO

Po snídani odjezd přes NP Mago do vesnice kmene Mursi, známého díky ozdobám ve spodním rtu a ušních lalůčcích. Oběd, poté pokračování cesty do Konso, nocleh v hotelu 4*.

11. den KONSO - ARBA MINCH

Snídaně, návštěva kmene Konso. Tento kmen je známý stavěním tajuplných dřevěných totemů zvaných "Waka", které stavějí nad hroby mrtvých hrdinů. Prohlídka místního muzea. Oběd. Zastávka u kamených útvarů, zvaných "Přírodní New York". Další zastávka ve vesnici kmene Dorze, který žije v typických, až 12 m vysokých, bambusových domech, připomínajících včelí úly. Lidé Dorze prosluli též pěstováním té nejjemnější bavlny. Nocleh v hotelu 4* v Arba Minch.

12. den ARBA MINCH - ADDIS ABABA - ODLET DO PRAHY

Snídaně, poté odlet zpět do Addis Ababy. Po příletu oběd. Prohlídku města začnete výhledem z hory Entoto. Část města Entoto byla dříve hlavním městem, dnes je součástí Addis Ababy. Návštěva kostela Entoto Maryam a přilehlého muzea. Přesun do centra. Uvidíte tržiště Shiro Meda, největší trh s tradičními oděvy. Prohlídka etnografického muzea, které se nachází v budově bývalého paláce Haile Selassieho, který býval etiopským císařem. Dále návštěva Národního muzea, kde je uložen exponát fosílie hominida Lucy, nalezený v roce 1974. Kousek odtud je kostel Selassie, zvaný též kostel Svaté trojice, který je jedním z nejdůležitějších kostelů ve městě a je místem posledního odpočinku Haile Selassieho. Prohlídku zakončíte návštěvou trhu Merkato, kde budete mít možnost zakoupit poslední suvenýry. Tržiště Merkato je považováno za největší otevřené tržiště v Africe. Tradiční etiopská večeře (nealko nápoje a voda v ceně) s ukázkami tradiční hudby a tanců různých etiopských etnických skupin. Transfer na letiště, odbavení a odlet do Prahy.

13. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

- leteckou přepravu Praha - Addis Abeba - Praha

- místní přelety

- letištní taxy

- 1 x ubytování v hotelu 5* v Addis Ababě se snídaní

- 10 x ubytování v hotelech 4* - 5* s plnou penzí

- služby českého průvodce a místních průvodců

- všechny transfery klimatizovaným busem a jeepy

- výlety a vstupy, včetně lodních výletů tradiční večeře a taneční představení

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

- vstupní vízum 50,- USD (na místě)

- cestovní pojištění

- poplatky za fotografování

- spropitné řidičům a místnímu průvodci

Poznámka: Jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy, doby pobytu a kategorie ubytování.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000