crosssearch

Okruh pobaltskými republikami s návštěvou Petrohradu a Finska

Poznávací zájezdy, Estonsko

Pobaltské republiky v posledních letech znovu odhalují pro turisty svou malebnou krásu a množství historických památek. Navštivte s námi Litvu - zemi jantaru a dřevěných křížů, Lotyšsko - zemi navždy spojenou s Baltským mořem, Estonsko - protkané sítí řek, zálivů a fjordů,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Pobaltské republiky v posledních letech znovu odhalují pro turisty svou malebnou krásu a množství historických památek. Navštivte s námi Litvu - zemi jantaru a dřevěných křížů, Lotyšsko - zemi navždy spojenou s Baltským mořem, Estonsko - protkané sítí řek, zálivů a fjordů, zemi s nádhernými lesy připomínajícími divočinu Norska, Finsko - zemi tisíců jezer a především pak ruský Petrohrad, který bude vrcholem celého programu.

Program zájezdu:

1.den (pá): Odjezd v ranních hodinách do Polska. Prohlídka historické části WARSZAWY.

2.den (so): V dopoledních hodinách příjezd na litevské území. První zastávkou bude sídlo litevských knížat - vodní zámek TRAKAI. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností hlavního litevského města VILNIUSU, který svým půvabem připomíná Prahu. (Staré město, aj. Nocleh.

3.den (ne): Po snídani odjíždíme do ŠIAULIAI - Hora křížů. Hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí RIGA - stará část města, Rižský dóm, středověké centrum s nejstaršími kamennými domy v zemi. Nocleh.

4.den (po): Prohlídka TALINU, města ležícího u Finského zálivu. Navštívíme opevněné Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Velkou mořskou bránu, dle časových možností i ponorku Lembit. Odpoledne odjezd trajektem do Helsinek. Nocleh.

5.den (út): Hlavní město Finska HELSINKY - prohlédneme si okolí přístavu s budovami parlamentu, Uspenskou katedrálu, skalní chrám, halu Finlandia, olympijský stadion, Sibeliův monument. Středisko zimních sportů LAHTI, které je zároveň vstupní branou do finské jezerní plošiny. Nádhernou krajinou pokračujeme na ubytování do oblasti Savonlinny.

6.den (st): Návštěva SAVONLINNY, zastávka u impozantního vodního hradu OLAVINLINNA. Seznámíme se s typickou zajímavostí finské přírody, eskerem Punkaharju, připomínkou poslední doby ledové. V podvečerních hodinách přijedeme do PETROHRADU - dle časových možností večerní okružní jízda městem a ubytování.

7.den (čt): Celodenní prohlídka PETROHRADU - Zimní a Smolný palác, Ermitáž, Něvský prospekt, křižník Aurora, Petropavlovská pevnost. Návrat na ubytování.

8.den (pá): Dokončení prohlídky Petrohradu a prohlídka PETRODVORCŮ - zámek se zahradami. V podvečerních hodinách odjezd do města PSKOV. Ubytování.

9.den (so): Odjíždíme do druhého největšího litevského města KAUNASU - kulturní centrum Litvy.

10.den (ne): Po snídani přejezd přes polské území. Předpokládaný příjezd v pozdních nočních až časných ranních hod. U zájezdu v termínu 27.7.-6.8. je program prodloužen o 1 den v Petrohradu.

Ubytování:

6x (*7x) hotel, 1x hostel ve Finsku 2 lůž. pokoje, 1x finská farma 2-4 lůžk.pokoje

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu lux. klim. autokarem
- trajekt Tallin - Helsinky(plavba cca 5 hod.)
- průvodce
- 8x (*9x u 214-03) ubytování
- 8x (*9x u 214-03) snídani
- V termínu od 9.8. - 19.8. - 1 den navic v Petrohradu

Cena nezahrnuje:

- Turistické vízum do Ruska (příplatek: 1450 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000