crosssearch

Velký okruh Egyptem s pobytem u Rudého moře

Poznávací zájezdy, Egypt

Tento zájezd je zaměřen na poznání země dávní historie i fantastické přírody - Egypta. Navštívíte pyramidy, Údolí králů, Luxor i současnou Káhiru a budete moci relaxovat ve krásném letovisku Hurghadě.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento zájezd je zaměřen na poznání země dávní historie i fantastické přírody - Egypta. Navštívíte pyramidy, Údolí králů, Luxor i současnou Káhiru a budete moci relaxovat ve krásném letovisku Hurghadě.

Program zájezdu:

1.den (st): Ve večerních hodinách odlet do Káhiry.

2.den (čt): Časně ráno přílet do Káhiry, ubytování. Okruh za pyramidami: návštěva SAKKARY s nejstarší, Stupňovitou pyramidou krále Džosera, MENNOFERU, hlavního města Staré říše (řecky Memfis) a jednoho z nejvýznamnějších měst Starého Egypta, Alabastrová sfinga a kolosální sochy Ramesse II. a GIZY se slavnou Chufuovou Velkou pyramidou a Sfingou.

3.den (pá): Celodenní výlet do ALEXANDRIE – hlavního města ptolemaiovského a římského Egypta, Kajtbájova pevnost, římské divadlo, katakomby. Návrat na nocleh do Káhiry.

4.den (so): Prohlídka KÁHIRY: Egyptské archeologické muzeum s poklady z hrobky faraóna Tutanchamona, Stará Káhira s citadelou z 18. stol., Alabastrová mešita, mešita Ibn Tulúna, bazar Khan el - Khalili. Transfer nočním vlakem do Asuánu (lehátkový vlak, večeře, snídaně).

5.den (ne): Dopoledne příjezd do ASUÁNU. Starověké žulové lomy s Nedokončeným obeliskem, Velká asuánská přehrada, plavba lodí na ostrov Agilka k řecko-římského chrámu PHILAE. Plavba na ostrov NOVÁ KALÁBŠA s přemístěným ptolemaiovským chrámem Kalábša, největším v oblasti starověké Núbie, skalním chrámem REMESSE II. Beit-el-walí a kioskem KERTASSI. Odpoledne odpočinková plavba feluccou kolem ostrova ELEPHANTINA.

6.den (po): Časně ráno odjezd na prohlídku chrámů v ABÚ SIMBELU – monumentální dílo Ramesse II. Odpoledne začátek plavby po Nilu. Prohlídka chrámu bohů Hora a Sobeka v KOM OMBO.

7.den (út): Slavný Horův chrám v EDFÚ, jeden z nejlépe dochovaných a zároveň největších egyptských chrámů. Pokračování v plavbě přes Esnu do Luxoru.

8.den (st): Prohlídka ZÁPADNÍHO BŘEHU: návštěva ÚDOLÍ KRÁLŮ (prohlídka tří hrobek), známých MEMNONOVÝCH KOLOSŮ a CHRÁMU KRÁLOVNY HATŠEPSOVET v Deir el Bahrí. Návštěva dílny na zpracování alabastru. Odpoledne volno v Luxoru. Během volných půldnů možnosti dalších fakultativních výletů.

9.den (čt): Dopoledne volno v Luxoru. Odpoledne prohlídka chrámů v KARNAKU a LUXORU na východním břehu Nilu.

10.den (pá): Dopoledne volno v Luxoru. Odpoledne transfer autobusem do Hurghady.

11.den (so): Pobyt u Rudého moře v HURGADĚ, na místě možnosti přikoupení fakultativních výletů.

12.den (ne): Dopoledne koupání v Hurgadě. Odpoledne transfer do KÁHIRY a na letiště.

13.den (po): Přílet do Prahy v ranních hodinách. CK si vyhrazuje právo změnit pořadí navštívených míst podle jízdního řádu lodí a místních podmínek.

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- leteckou přepravu
- transfery
- průvodce a místního průvodce
- 3x nocleh v Káhiře
- 1x nocleh v Asuánu
- 3x nocleh na lodi
- 1x nocleh v Luxoru
- 2x nocleh v Hurgadě
- 7x polopenzi
- 1x snídani
- 3x plnou penzi na lodi
- některé vstupy

Cena nezahrnuje:

- vízum 15 USD (platí se po příletu na letišti v Káhiře)
- letištní taxy a pal. přípl. (příplatek: 1950 Kč)

Slevy:

- Sleva pro studenty (nutný ISIC) 1000 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000