crosssearch

Velká Meditační Cesta Achnaton Nefertiti

Poznávací zájezdy, Egypt

15 denní poznávací zájezd - průvodcem zájezdu je Miloš Matula, autor knihy ACHNATON A NEFERTITI, FARAONI SLUNCE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

15 denní poznávací zájezd - průvodcem zájezdu je Miloš Matula; autor knihy ACHNATON A NEFERTITI; FARAONI SLUNCE

Program zájezdu

1.den Přílet na letiště v Hurghadě přímým charterovým letem společnosti Travel Service z Prahy. Setkání na letišti; asistence při vyřizování vstupních formalit (vízum) společně se zástupcem egyptské CK. Transfer do hotelu v Káhiře (přejezd cca 5 hodin); během cesty seznámení skupiny s programem; ubytování v hotelu; přenocování.

2.den Snídaně v hotelu; návštěva Gízy s pyramidami a 2 hod. meditace ve Velké (Chufu/Cheops) pyramidě + návštěva u tlapy Sfingy: Stéla snu (fakultativně: projížďka na velbloudech kolem celé planiny Gíza); oběd; (večer fakultativně: Sound & Light show u pyramid); večeře a přenocování v hotelu.

3.den Snídaně v hotelu; celodenní návštěva: Memfis/ Mennofer; Sakkara (areál Džoserovy stupňovité pyramidy) a Abu Sir a Dahšúr; meditace a oběd během výletu; večeře a nocleh v hotelu.

4.den Snídaně v hotelu; naložení zavazadel a návštěva Egyptského muzea až do cca 15-16 hod. Transfer do El Minya autobusem; večeře a přenocování v hotelu v El Minya.

5. den Snídaně v hotelu; návštěva Tel El Amarny; někdejšího Achnatonova města ACHETATON; meditace; k večeru transfer zpět do hotelu; večeře a přenocování v hotelu v El Minya.

6.den Snídaně v hotelu; odjezd se zavazadly a 2. návštěva Tel El Amarny; někdejšího Achnatonova města ACHETATON; meditace a návštěva hraniční stély ,,A" v Tuna el Gebel. Transfer do Luxoru; ubytování a přenocování v Luxoru.

7.den Snídaně v hotelu a celodenní výlet do chrámů v Abydosu (Oserion + Květ života + záhadné hieroglyfy) a dendeře (denderský zvěrokruh + starodávná ,,žárovka") + meditace Abydos + dendera; oběd; večer návrat do hotelu v Luxoru; večeře a přenocování v hotelu v Luxoru.

8.den Snídaně v hotelu; (před snídaní fakultativně: let balonem nad Luxorem a Údolím králů); po snídani návštěva muzea v Luxoru; po obědě návštěva Údolí králů i královen; Memnonovy kolosy; Del el Bahri - zádušní chrám královny/faraona Hatšepsut; Ramesseum; Malkata; meditace dle čas. možností; večeře a přenocování v hotelu + fakultativně: Sound & Light show v Karnaku.

9.den Snídaně v hotelu; odjezd z hotelu se zavazadly; návštěva chrámu Karnak; meditace ve svatostánku u bohyně Sachmet; transfer a nalodění na parník (4 noci s plavbou po Nilu z Luxoru do Asuánu); oběd na palubě; po obědě návštěva chrámu Luxor; večeře a přenocování na lodi.

10.den Snídaně na lodi; plavba do Esny přes zdymadlo v Esně + oběd na palubě a návštěva chrámu v Esně (dle možností meditace); plavba do Edfu. Večeře a přenocování na lodi.

11.den Snídaně na lodi. Návštěva chrámu v Edfu; věnovanému bohu Horovi; individuální meditace v postranních kaplích chrámu. Oběd na palubě během plavby do Kom Ombo. Návštěva chrámu Kom Ombo; věnovanému bohům Sobekovi a Haroerisovi. Plavba do Asuánu; večeře a přenocování na lodi.

12.den Snídaně na lodi. Transfer z Asuánu do Abu Simbel; návštěva skalních chrámů v Abu Simbel; poté zpět do Asuánu; večeře a přenocování na lodi.

13.den Snídaně na lodi a naložení zavazadel. Návštěva Asuánské přehrady; Nedokončeného obelisku a chrámu bohyně Eset na ostrově Philak/Philae. Návštěva chrámu Kalábša; meditace dle čas. možností (fakultativně: projížďka felukou po Nilu - dle časových možností tento či předchozí den). Poté transfer z Asuánu do Hurghady; po příjezdu do Hurghady večeře a přenocování v hotelu.

14.den Snídaně v hotelu. Volný odpočinkový den po náročném okruhu v hotelu v Hurghadě s programem All inclusive; program a meditace po dohodě v hotelu či u moře.

15. den Snídaně v hotelu All inclusive. Transfer na letiště v Hurghadě k odletu do Prahy. Odlet z letiště v Hurghadě přímým charterovým letem společnosti Travel Service do Prahy.

Cena zahrnuje

letecká doprava Praha - Hurghada - Praha 15-ti denní program; který zahrnuje: 8 nocí na okruhu ve 4 * hotelu s polopenzí; 4 noci na lodi s plnou penzí a 2 noci v Hurghadě v 5* hotelu s All inclusive. Služby česky hovořícího průvodce; místního průvodce; transfery klimatizovaným autobusem; prohlídky dle programu; povinné pojištení cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.; letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb; palivový příplatek; služby dle programu

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, fakultativní služby, vstupní vízum (cestovní kancelář Vám vstupní vízum na požádání zajistí za poplatek 450 Kč za osobu) bakšišné místnímu průvodci a dalšímu personálu cca 50 USD/osobu (bude vybrán na místě)

Fakultativní služby

vstup do oddělení mumií v Egyptském muzeu 18 USD/osobu (pro zájemce) meditace na historických místech cca 100 USD/osobu/místo (platí pro účastníky; kteří se chtějí meditací zúčastnit; a týká se meditací v Cheopsově pyramidě; Karnaku atd. podle podle popisu programu) další fakultativní služby (projížďka na velbloudech v Gíze; Světlo a zvuk v Gíze a v Karnaku; plavba felúkou v Asuánu) podle aktuální nabídky na místě

Změna programu vyhrazena; minimální počet účastníků: 20 osob

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000