crosssearch

To Nejlepší Z Egypta

Poznávací zájezdy, Egypt

Hurghada - Karnak Luxor - plavba po Nilu - Edfu Kom Ombo - Asuán - Abu Simbel (fakult.) - Káhira

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa

Hurghada - Karnak Luxor - plavba po Nilu - Edfu Kom Ombo - Asuán - Abu Simbel (fakult.) - Káhira

Program zájezdu

Program zájezdu (4-denní plavba po Nilu):

1. den: Odlet z ČR do Hurghady, následuje transfer autokarem do Luxoru, nalodění a oběd na lodi, návštěva a prohlídka chrámů v Karnaku a v Luxoru, večeře a nocleh na lodi.

2. den: Snídaně, prohlídka západního břehu - chrámu královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraóna, dále Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faraónů Nové říše, následuje krátká zastávka u Memnonových kolosů, návštěva alabastrové dílny, oběd, odpoledne volno, večeře a nocleh na lodi.

3. den: Snídaně, pokračování v plavbě do Edfu - prohlídka chrámu zasvěceného bohu Horovi, svatyně chrámu je jednou z nejlépe dochovaných kultovních staveb faraonského Egypta, oběd a pokračování plavby do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi.

4. den: Po snídani prohlídka chrámu v Kom Ombo - dvojí chrám krokodýlího boha Sobeka a sokolího boha Hóra, oběd na lodi a pokračování plavby do Asuánu, večeře a nocleh na lodi.

5. den: Snídaně, dopoledne individuální volno nebo možnost fakultativního autokarového výletu ke slavným skalním chrámům Abu Simbel (odjezd v brzkých ranních hodinách). Tato unikátní památka stojící na hranici Egypta a Súdánu, byla zachráněna pomocí UNESCO rozřezáním a přenesením ze dna Asuánské přehrady. Oběd na lodi, návštěva chrámu v Philae - chrám bohyně Isis, odpoledne následuje vylodění a odjezd autokarem do Hurghady, ubytování s all inclusive, večeře a nocleh v hotelu.

6. den: Časně ráno odjezd autokarem do hlavního města Egypta - Káhiry, následuje prohlídka Egyptského muzea s klenoty starověkého Egypta, mj. poklad Tutanchamonova hrobu, jeho posmrtná maska nebo sál s mumiemi. Následuje odjezd k prohlídce jednoho ze sedmi divů světa, velkých pyramid v Gíze (největší je Cheopsova pyramida, dále Chefrénova a Mykerínova, možnost individuální prohlídky jedné z nich) a Sfingy s údolním chrámem, návštěva dílny na výrobu papyru a parfémů. Odpoledne odjezd autokarem do Hurghady, ubytování s all inclusive, večeře a nocleh v hotelu.

7. den: Volno v Hurghadě s možností koupání u Rudého moře, ubytování v hotelu, all inclusive. Možnost zakoupení fakultativního výletu lodí na ostrov Giftun s možností potápění a šnorchlování. 8. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do ČR.

Fakultativní služby

* fakultativní výlet autokarem na Abu Simbel 1.990,- Kč * fakultativní výlet na ostrov Giftun 890,- Kč * vízum 690,- Kč (nepovinný příplatek, na požádání zajistíme) * příplatek na jednolůžkový pokoj 1.990,- Kč * příplatek za ubytování v hotelu **** s all inclusive v Hurghadě 890,- Kč

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Cena nezahrnuje spropitné (místní personál, průvodce, řidiči). Možnost dokoupení hotelu vyšší kategorie s all inclusive v Hurghadě. Změna programu dle aktuální situace vyhrazena. Možnost využít dopravu na/z letiště autokarem Čedok Expres, bližší informace najdete v ceníku k pobytovým zájezdům do Egypta - Hurghada

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000