crosssearch

13 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru Plavba po Násirově jezeře s návštěvou nejkrásnějších chrámů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu, spojená s odpočinkem u Rudého moře. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta - skalní...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

PŘÍMÝ LET DO LUXORU!

13 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru

Plavba po Násirově jezeře s návštěvou nejkrásnějších chrámů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu, spojená s odpočinkem u Rudého moře.

V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Program zájezdu

Úterý:
Odlet z České republiky, přílet do Luxoru, transfer do hotelu a ubytování.

Středa:
Po snídani odjezd autobusem směrem po proudu Nilu na prohlídku chrámu v Dendeře, který je zasvěcen bohyni Hathor. Po příjezdu v odpoledních hodinách volný čas, který můžete využít k projížďce v kočárech podvečerním městem (fakultativně). Večer můžete fakultativně navštívit působivý program „Sound and Light“ v Karnaku. Večeře a nocleh v hotelu.

Čtvrtek:
V dopoledních hodinách návštěva Medinat Habu, pohřebního chrámu Ramsese III. Poté nalodění, oběd. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

Pátek:
Po snídani odjezd do Asuánu, nalodění a oběd na lodi. Po obědě návštěva největšího zachovalého chrámu Nubie - ptolemajovského chrámu Kalabša. Chrám byl postaven v období císaře Augusta a v době stavby Násirova jezera byl přesunut o 50 km. Dále uvidíte chrám Ramesse II. Beit El Wali a kiosek Kertassiho, který stával v místě starověkého lomu na pískovec a byl zasvěcen patronce horníků a kameníků bohyni Hathor. Po návratu je podáván odpolední čaj na palubě. Večeře a přenocování na lodi v přístavu v Asuánu.

Sobota:
Plavba k Wadi El Sebua s koktejlem, který je podáván na palubě lodi při překročení obratníku Raka. Po obědě návštěva chrámu Wadi El Sebua zčásti vytesaného ve skále, chrámu Dakka zasvěceného bohu Horovi a římského chrámu Meharakka, jenž je zasvěcen bohu Serapidovi. Plavba do Amady. Večeře a přenocování na lodi.

Neděle:
Po snídani následuje ranní prohlídka chrámů Amada, dalšího chrámu postaveného za vlády Ramesse II. a také nejstaršího zachráněného monumentu Násirova jezera. Dále navštívíte chrám Derr zasvěcený bohům Nové říše a také hrobky vysokého úředníka Penouta. Plavba ke Kasr Ibrim a prohlídka pevnosti (realizuje se z paluby lodi - vstup do památky není povolen). Plavba do Abu Simbel. Oběd na lodi. Návštěva skalních chrámů v Abu Simbel, komplexu zachráněného rozebráním a přenesením při rozsáhlé mezinárodní akci UNESCO v letech 1964-68. Fakultativní návštěva představení „Sound and Light“ v chrámu Abu Simbel. Večeře při svíčkách a přenocování na lodi.

Pondělí:
s nídaně na lodi a fakultativně možnost druhé návštěvy chrámů v Abu Simbel. Vylodění. Transfer autobusem z Abu Simbel do Asuánu. Večeře a nocleh v hotelu v Asuánu.

Úterý:
Dopoledne volný čas a možnost individuální procházky po Asuánu. Odpoledne projížďka nilskými katarakty s prohlídkou rozvalin chrámu boha Chnoma na ostrově Elefantina. Prohlédnete si i vyhlášenou botanickou zahradu na Kitchenerově ostrově. Večeře nocleh v hotelu.

Středa:
Po snídani individuální program, v časných odpoledních hodinách transfer do Hurghady, po příjezdu ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

Čtvrtek – Sobota:
Volné dny u Rudého moře.

Neděle:
Snídaně, transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto

Letecká doprava, 4 noci v hotelu 5* v Hurghadě s polopenzí, 3 noci s plnou penzí na lodi 4*, 3 noci ve 4* hotelu v Luxoru s polopenzí, 2 noci ve 4* hotelu v Asuánu s polopenzí, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, místní průvodce, transfery klimatizovaným autobusem, prohlídky dle programu včetně vstupů, letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb, palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 6. 2010, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto

cestovní pojištění, vstupní vízum do Egypta, fakultativní služby, doporučené bakšišné, volitelný příplatek za all inclusive pro pobyt v Hurghadě.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000