crosssearch

13 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu spojená s odpočinkem u Rudého moře. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

PŘÍMÝ LET DO LUXORU!

13 denní poznávací zájezd s přímým letem do Luxoru

Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů s rozšířeným programem v Luxoru a Asuánu spojená s odpočinkem u Rudého moře.

V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta – skalní chrámy v Abu Simbel.

Program zájezdu

Úterý:
Odlet z České republiky, přílet do Luxoru, transfer do hotelu a ubytování.

Středa:
Po snídani odjezd autobusem směrem po proudu Nilu na prohlídku chrámu v Dendeře, který je zasvěcen bohyni Hathor. Po příjezdu v odpoledních hodinách volný čas, který můžete využít k projížďce v kočárech podvečerním městem (fakultativně). Večer můžete fakultativně navštívit působivý program „Sound and Light“ v Karnaku. Večeře a nocleh v hotelu.

Čtvrtek:
V dopoledních hodinách návštěva Medinat Habu, pohřebního chrámu Ramsese III. Poté nalodění, oběd. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb – chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

Pátek:
Po snídani uvidíte Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, zastavíte se u Memnonových kolosů a v dílně na výrobu alabastru. Navštívíte i Údolí královen, kde můžete obdivovat nádhernou zachovalou výzdobu hrobek královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu, večeře a nocleh na lodi.

Sobota:
Tento den navštívíte chrám v Edfu zasvěcený bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo, prohlídka chrámu, pokračování plavby do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Neděle:
Dopoledne volný program, fakultativně možnost návštěvy skalních chrámů v Abu Simbel. Po návratu na loď oběd a odpoledne prohlídka chrámu Philae. Můžete si prohlédnout i nedokončený obelisk královny Hatšepsut ve staroegyptském lomu. V programu je i romantická projížďka felukou, z níž budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Pondělí:
Po snídani navštívíte největší zachovalý chrámu Nubie - ptolemajovskou Kalabšu. Dále uvidíte chrám Ramesse II. Beit El Wali a kiosek Kertassiho; který stával v místě starověkého lomu na pískovec a byl zasvěcen patronce horníků a kameníků bohyni Hathor. Po návratu odjezd do hotelu v Asuánu, ubytování, večeře a nocleh.

Úterý:
Dopoledne volný čas a možnost individuální procházky po Asuánu. Odpoledne projížďka nilskými katarakty s prohlídkou rozvalin chrámu boha Chnoma na ostrově Elefantina. Prohlédnete si i vyhlášenou botanickou zahradu na Kitchenerově ostrově. Večer můžete fakultativně navštívit působivý program „Sound and Light“ v areálu chrámu zasvěceného bohyni Isis na ostrově Philae, večeře a nocleh v hotelu.

Středa:
Po snídani individuální program, v časných odpoledních hodinách transfer do Hurghady, po příjezdu ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

Čtvrtek – Sobota:
Volné dny u Rudého moře.

Neděle:
Snídaně, transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do České republiky.

V ceně je zahrnuto

Letecká doprava, 4 noci v hotelu 5* v Hurghadě s polopenzí, 4 noci s plnou penzí na lodi 4*, 2 noci ve 4* hotelu v Luxoru s polopenzí, 2 noci ve 4* hotelu v Asuánu s polopenzí, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, místní průvodce, transfery klimatizovaným autobusem, prohlídky dle programu včetně vstupů, letištní a bezpečnostní taxy včetně pozemních služeb, palivový příplatek kalkulovaný na cenu paliva k datu 1. 6. 2010, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto

cestovní pojištění, vstupní vízum do Egypta, fakultativní služby, doporučené bakšišné, volitelný příplatek za all inclusive pro pobyt v Hurghadě.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000