crosssearch

Hapi - Egypt s plavbou po Nilu a pobyt u moře v Marsa Alam

Poznávací zájezdy, Egypt

Marsa Alam, plavba po Nilu, Luxor, Karnak, Edfu, Kom Ombo, Abu Simbel (fakult.), Assuán, Marsa Alam

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Marsa Alam, plavba po Nilu, Luxor, Karnak, Edfu, Kom Ombo, Abu Simbel (fakult.), Assuán, Marsa Alam

Program zájezdu

1. den:
odlet z ČR do Marsa Alam. Po vyřízení vstupních formalit transfer do 4* hotelu v Marsa Alam (all inclusive v ceně), ubytování a individuální volno. Večeře a nocleh.

2.den:
indiviuální volno v hotelu v Marsa Alam, která je vyhlášená především mezi potápěči a milovníky vodních sportů, ale také mezi vyznavači klidné dovolené. Pro vaše maximální pohodlí a spokojenost se službami all inclusive v ceně. Volno můžete využít ke koupání, potápění či šnorchlování v Rudém moři, lenošení na pláži nebo k výletům.

3.den:
po časné snídani se již vydáte do Luxoru, kde proběhne nalodění na výletní 4* loď a započne plavba po Nilu (s plnou penzí). Volný čas, následuje oběd na palubě lodi. Poté vyrazíte k návštěvám světoznámých chrámů v Luxoru a v Karnaku. Luxorský chrám byl postaven faraonem Amenhotepem III. v době Nové říše (1390- 1352 př. n. l.). Obdivovat budete moci aleje sfi ng (v celkové délce 3 km vedla až ke chrámu v Karnaku), sochy Ramese II. či růžový žulový obelisk. Následně se přesunete až ke chrámům v Karnaku (komplex s chrámem, spoustou svatyní, obelisků, či pylonů). Návrat na loď, do večeře individuální volný čas, nocleh na lodi.

4.den:
snídaně a odjezd k návštěvě západního břehu řeky Nil. Postupně si prohlédnete chrám královny Hatšepsovet (je částečně vytesán do pískovcového skaliska a ohromuje svou impozantností), Údolí králů s možností spatřit na vlastní oči hrobky faraónů, i k Memnonovým kolosům. Na závěr se podíváte do alabastrové dílny a odhalíte postupy opracování tohoto minerálu. Návrat na oběd, volný čas na odpočinek. Večeře a nocleh.

5.den:
časně ráno vyplujete k Edfu. Po snídani se vypravíte k návštěvě zdejšího Horova chrámu, který byl jedním z posledních egyptských pokusů o monumentální stavbu. Oběd na lodi a plavba ve směru Kom Ombo. Večeře a nocleh.

6.den:
po snídani váš již čekají poslední monumenty vaší plavby po Nilu. Vydáte se do slavného Kom Ombo, kde navštívíte dvojitý chrám Sobka a Haruera. Po návrat na loď vyplujete na poslední úsek trasy směrem k Assuánu a síly načerpáte při závěrečné večeři na palubě vaší lodi. Nocleh.

7.den:
snídaně a pro neúnavné nadšence možnost zúčastnit se fakultativní návštěvy impozantních skalních chrámů v Abu Simbel (UNESCO, odjezd v časných ranních hodinách) a chrámu bohyně Isis ve Philae. Vylodění a transfer zpět do Marsa Alam. Ubytování a nocleh.

8.den:
dle letového řádu transfer na letiště do Marsa Alam a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000