crosssearch

Egypt - západní oázy

Poznávací zájezdy, Egypt

Připravili jsme pro Vás nový okruh Egyptem. Okruh, který je zcela jedinečný na našem trhu. Za pomoci terénních aut budete moci poznat neskutečné krásy egyptské Západní pouště, ať už přírodní zajímavosti nebo starobylé památky. Rozsáhlá Západní poušť se rozkládá na ploše...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Připravili jsme pro Vás nový okruh Egyptem. Okruh, který je zcela jedinečný na našem trhu. Za pomoci terénních aut budete moci poznat neskutečné krásy egyptské Západní pouště, ať už přírodní zajímavosti nebo starobylé památky. Rozsáhlá Západní poušť se rozkládá na ploše necelých 3 miliónů km2, z toho v Egyptě 681 000 km2, od západního břehu Nilu k libyjské hranici a od Súdánu směrem ke Středozemnímu moři. Ačkoli pokrývá více než 2/3 celkové rozlohy Egypta, kromě několika úrodných oáz je takřka neobydlená. Západní poušť - její nekonečná plocha je ohromující. Charakterizuje ji působivě rozmanitá krajina, počínaje obrovskými dunami a fantastickými sklaními útvary konče. Táboření pod širým nebem v tak úchvatném prostředí se může stát vrcholným zážitkem dovolené v Egyptě. Největší část našeho programu se zaměřuje právě na poznávání původních oáz a jejich památek, včetně té nejzachovalejší a zároveň nejodlehlejší Siwy. V údolí Nilu si pak na závěr prohlédneme pozůstatky hlavního města říše „kacířského“ faraóna Amenhotepa IV. – Anchnatona – starověký Achetaton, současnou El Amarnu.

Program zájezdu

1.den (ne): Transfer Praha – Káhira ve večerních hodinách.

2.den (po): Přílet do Káhiry v časných ranních hodinách, přejezd do Alexandrie, jednoduchá snídaně. ALEXANDRIE – hlavní město ptolemaiovského Egypta, „Pompeiův“ sloup, Katakomby, Kajtbájova pevnost. EL ALAMEIN – místo největší bitvy v severní Africe v době 2. sv. války.

3.den (út): Přejezd po pobřeží Středozemního moře se zastávkou v MARSA MATRUH – možnost koupání na krásných plážích Středozemního moře. Příjezd do oázy Siwa.

4.den (st): SIWA – odloučená oáza s 300 000 datlovníky a 70 000 olivovníky a 300 sladkovodními prameny: trosky starobylého města ŠALI z vepřovic, celodenní putování touto oblastí – vyhlídkové vrcholy s jedinečnými rozhledy na oázu Siwa, Kleopatřiny lázně s horkými sirnými prameny, CHRÁM ORACULA, Amonův chrám na vrchu AGHURMI, UMM UBAYDA – zbořený Amonův chrám, výhledy z vrcholu. Noc v poušti.

5.den (čt): Dokončení prohlídky oázy SIWA: Hora mrtvých GEBEL MAWTA s římským pohřebištěm a Siamonovou hrobkou – nejkrásnější v egyptské poušti, MARAQI s dórským chrámem a údajným hrobem Alexandra Velikého. Místní Národopisné muzeum dokumentující život v oáze. Odpočinek a možnost koupání na FATNAS ISLAND u slaného jezera Birket Siwa, obklopeného palmami a překrásnou scenérií, západ slunce.

6.den (pá): Odjezd z oázy Siwa, zastávky v oblasti JEZERA BIRKET ZEITUN: nejrozlehlejší jezero oázy Siwa, u AL-ZEITUN – malý chrám a římské hrobky ABU AWAF. Průjezd starou karavanní cestou přes oázy Areg, Bahrein, Nuwamisa a Sitra do oázy Baharíja.

7.den (so): OÁZA BAHARÍJA proslavená olivami a datlemi. Prohlídka CHRÁMU ALEXANDRA VELIKÉHO, CHRÁMU AJN AL-MUFTELA, nekropole s hrobkami úředníků. ČERNÁ HORA – jedinečný výhled na oázu. Přejezd do ČERNÉ POUŠTĚ s písečnými dunami, černými vulkanickými vrcholy a barevnými vápencovými skalami. Zastávka v KŘIŠŤÁLOVÝCH HORÁCH. Noc v poušti.

8.den (ne): Duny a skály v AQUABATU, průjezd Malým a Velkým údolím, romantické prameny ABU HAWAS a MAGICAL SPRING. Fantastické útvary BÍLÉ POUŠTĚ – útvary připomínající měsíční krajinu, bludiště zářivě bílých křídových skalních útvarů. Noc v Bílé poušti.

9.den (po): Krása a romantika BÍLÉ POUŠTĚ – cesta kolem kamenných hřibů a akáciového stromu k prameni AIN HADRA. Odpoledne písečné duny a labyrint skal, wádí a monolitů západně od hlavní silnice do Farafry. Noc v poušti.

10.den (út): Cesta do nitra pouště: významnou karavanní cestou do ÚDOLÍ SFINGY, po stopách ztracené perské armády k jednomu z nejvýznamnějších pramenů západní pouště AIN DELLA. Noc v poušti.

11.den (st): Cesta zpět do oázy FARAFRA a dále karavanní cestou DARB AL – FARAFRA k oáze Dachla. Noc v poušti.

12.den (čt): Přejezd okrajem Libyjské pouště – Velkého písečného moře - do oázy Dachla. OÁZA DACHLA – zemědělsky nejvíce využívaná oáza díky 520 studní. Centrum oázy MUT - domy z vepřovic ve starém městě.

13.den (pá): Středověký AL-KASR s úzkými křivolakými uličkami, hrobky AL-MUZAVVAKA, římský chrám DEIR EL-HAGAR s nádherně dochovanými reliéfy. Rozsáhlé pozůstatky římského města AHMEIDA, starobylé město QALAMUN.

14.den (so): Přejezd do OÁZY KHARGA – jedinečná cesta off-road k prameni AIN AMÚR a k nádherně položené pevnosti AIN UMM EL DABADÍB. Noc v poušti.

15.den (ne): Průjezd jednou z nejkrásnějších oblastí západní pouště k pevnosti v oáze KHARGA - LABEKA. Pevnost AIN MUHAMMAD TULEIB. Nekropole v BAGAVATU, klášter MUSTAFA KASHIF a dále k monumentální římské věži TAHUNET AL-HAWA.

16.den (po): OÁZA KHARGA – soustava římských pevností na jih od oázy Kharga, vybudované podél karavanní cesty „čtyřiceti dnů“ – Darb el-Arbaín, rozvaliny pevnosti AL-GHWEITA, návštěva nejjižnější římské pevnosti – DUSH a QASR ZAYIAN na jižním okraji oázy Kharga. Nová archeologická lokalita MANAWAR – chrám a římská vesnice.

17.den (út): Centrum oázy KASR KHARGA s archeologickým muzeem, římský chrám NADURA, Amenreův chrám v HIBISU. Odpoledne přejezd autobusem do oblasti Asyútu v údolí Nilu, nocleh.

18.den (st): EL AMARNA – prohlídka starověkého Achetatonu, zbytky sídelního města a pohřebiště panovníka 18. dynastie Achnatona, rozsáhlý archeologický areál. Přejezd do Káhiry, transfer na letiště.

19.den (čt): Přílet do Prahy v ranních hodinách.

Ubytování

1x nocleh v hotelu u El-Alamein, 2x nocleh v hotelu v Siwě, 1x nocleh v oáze Baharíja, 2x nocleh v oáze Dachla, 2x nocleh v oáze Kharga, 1x nocleh v oblasti Asyútu (všechny hotely jsou kategorie 2-3*), 7x nocleh v poušti

Stravování

13x plnou penzi, 4x polopenzi

Cena zahrnuje

-  poj. léčebných výloh a storna
- 1x nocleh v hotelu u El-Alamein
- 2x nocleh v hotelu v Siwě
- 1x nocleh v oáze Baharíja
- 2x nocleh v oáze Dachla
- 2x nocleh v oáze Kharga
- 1x nocleh v oblasti Asyútu (všechny hotely jsou kategorie 2-3*)
- 7x nocleh v poušti
- 13x plnou penzi
- 4x polopenzi
- dopravu autobusem v úsecích Káhira – oáza Siwa a oáza Kharga – Káhira
- dopravu terénními vozy v úseku oáza Siwa – oáza Kharga
- letenky Praha – Káhira – Praha
- průvodce a místního průvodce
- vstupy dle programu

Cena nezahrnuje

- vízum (15 USD, kupuje se po příletu na letišti v Káhiře)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000