crosssearch

Egypt - nejen Nil a pyramidy

Poznávací zájezdy, Egypt

Velký okruh Egyptem včetně plavby po Nilu v malých plachetnicích - felúkách. Pyramidy, chrámy a hrobky starých Egypťanů, mešity i prastaré koptské kláštery, rušné bazary. Sahara a Sinajská poušť, oázy s palmériemi a termálními prameny, exotické Rudé moře s korálovými útesy,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Velký okruh Egyptem včetně plavby po Nilu v malých plachetnicích - felúkách. Pyramidy, chrámy
a hrobky starých Egypťanů, mešity i prastaré koptské kláštery, rušné bazary. Sahara a Sinajská
poušť, oázy s palmériemi a termálními prameny, exotické Rudé moře s korálovými útesy, divu
krásná Bílá poušť.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha - Káhira. Letecky do egyptské metropole. Káhira: slavné archeologické muzeum, koptská čtvrť s kláštery. Gíza: pyramidy faraonů Staré říše, Sfinga, Sluneční bárka. Sakkára: Džoserova stupňovitá pyramida, mastaby královských úředníků.

4.-6.den: Káhira - Západní oázy - Luxor. Hluboko do saharské pouště k oázám Baharíja, Farafra a Dachla: palmové háje, koupání v termálních pramenech, pouštní galerie mistra Badra, starobylé bludiště uliček El Qasru s domy z nepálených cihel a proutěnými stropy, kde se čas zastavil. Původní řemesla, beduíni, vysoké duny s písečnými přesypy, pohádkově krásná Bílá poušť s bizarními skalisky.

7.-8.den: Luxor - Asuán. Metropole Střední a Nové říše - Véset (Théby): Amonovy chrámy v Karnaku a Luxoru, Údolí králů: hrobky faraonů, zádušní chrámy, Memnonovy kolosy…

9.-10.den: Asuán - Abu Simbel - Asuán. Asuán - brána černé Afriky: nedokončený obelisk, posvátný ostrov Philae s ptolemaiovským chrámem bohyně Ísis. Násirova přehrada. Přejezd do nejjižnějšího bodu cesty pod obratníkem Raka u hranic Súdánu - Abu Simbelu: monumentální chrám Ramesse II. Plavba po Nilu domorodými felúkami kolem ostrovů prvního kataraktu v nejkrásnějším egyptském údolí Nilu.

11.-12.den: Asuán - Hurghada. Výlet na felúkách po Nilu. Kolem vesnic felláhů a rybářů do Kom Omba: Krokodýlí chrám. Hórův chrám v Edfu, Arabskou pouští k Rudému moři. Nejnavštěvovanější přímořské letovisko Egypta - Hurghada: podmořský svět tropických korálů a ryb, možnost výletu na ostrov Geftun - korálové útesy, koupání, šnorchlování.

13.-14.den: Hurghada - Sinaj - Dahab. Pouštní klášter svatého Pavla (za příznivých okolností), pod Suezským průplavem z Afriky do Asie. Úchvatné skalní scenérie Sinajské pouště, klášter svaté Kateřiny, výstup na Mojžíšovu horu (2285 m), sjezd k Akabskému zálivu do Dahabu.

15.-16.den: Dahab - Ras Muhammad - Dahab. Pobyt u moře v Dahabu - nejpohodovějším egyptském letovisku s rušným denním i nočním životem. Den v Ras Muhammad - národním parku, světovém přírodním skvostu chráněném UNESCO: jedny z nejkrásnějších a nejbohatších korálových útesů na světě, nejsevernější mangrovové porosty světa.

17.-18.den: Dahab - Káhira - Praha. Návrat do Káhiry: islámské staré město, citadela s Alabastrovou mešitou, "Město mrtvých" - nekropole mameluků, centrum islámské učenosti a "Vatikán" sunnitského světa - mešita al-Azhar, nákupy na bazaru Chán al-Chalílí aj. Návrat domů.

Délka tras

letadlem 6500 km, autobusem 4800 km

Počasí

vzduch 24-30 °C, voda 25-27 °C

Cena zahrnuje

letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, autobusová doprava (najatý místní dopravce) včetně bezpečnostních poplatků a mýt, plavba felúkami po Nilu, 3-denní permit do Západních Oáz, ubytování (turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x hromadně v beduínském stanu), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Cena nezahrnuje

vízum do Egypta (15 USD - na letišti při příletu).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000