crosssearch

11 dnů, odlet z Prahy, Brna a Ostravy Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře; návštěva Káhiry s prohlídkou Velkých pyramid, Sfingy a Egyptského muzea. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

11 dnů, odlet z Prahy, Brna a Ostravy

Prodloužená plavba po Nilu s návštěvou přilehlých chrámů a Údolí králů spojená s odpočinkem u Rudého moře; návštěva Káhiry

s prohlídkou Velkých pyramid, Sfingy a Egyptského muzea. V průběhu zájezdu můžete navštívit i jednu z nejatraktivnějších lokalit Egypta - skalní chrámy v Abu Simbel.

NOVĚ NAVÍC: Údolí královen a romantická projížďka felukou.

Úterý:

- odlet z ČR, přílet do Hurghady, transfer do hotelu; ubytování.

Středa:

- snídaně, transfer z Hurghady do Káhiry. Po příjezdu ubytování a večeře.

Čtvrtek:

- tento den navštívíte Egyptské muzeum; areál Velkých pyramid v Gíze; Sfingu a přilehlé chrámy. Rovněž budete mít možnost navštívit výrobnu papyru a vidět tak jeho tradiční zpracování. Po prohlídkách návrat do hotelu; ubytování a večeře.

Pátek:

- volný den v Káhiře, možnost fakultativních výletů. Ve večerních hodinách odjezd vlakem do Luxoru.

Sobota:

- po příjezdu oběd na lodi. Odpoledne prohlídka východního břehu Théb - chrámy v Karnaku a Luxoru. Večeře a nocleh na lodi.

Neděle:

- po snídani uvidíte Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, zastavíte se u Memnonových kolosů a dílně na výrobu alabastru. Poté pojedete do Údolí královen, kde můžete obdivovat nádhernou zachovalou výzdobu hrobek královen. Po obědě plavba proti proudu Nilu, večeře a nocleh na lodi.

Pondělí:

- dopoledne návštěva chrámu v Edfu zasvěceného bohu Horovi. Po obědě pokračování plavby do Kom Ombo; prohlídka chrámu; pokračování plavby do Asuánu. Večeře a nocleh na lodi.

Úterý:

- dopoledne volný program, fakultativně možnost ná-vštěvy skalních chrámů v Abou Simbel. Po návratu na loď oběd

a odpoledne prohlídka chrámu Philae. Můžete si prohlédnout

i nedokončený obelisk královny Hatšepsut ve staroegyptském lomu. V podvečer romantická projížďka felukou; během které budete moci pozorovat nádherná panoramata Asuánu při západu slunce.

Středa:

- volný program v Asuánu, možnost fakultativních výletů. V odpoledních hodinách odjezd do oblasti Hurghady, ubytování

v hotelu, večeře a nocleh.

Čtvrtek:

- volný den u Rudého moře.

Pátek:

- snídaně; transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR

V ceně je zahrnuto:

Letecká doprava, 3 noci v hotelu s polopenzí (v případě okruhu Chefren 3 ve 3* hotelu, v případě okruhu Chefren 4 ve 4* hotelu, v případě okruhu Chefren 5 v 5* hotelu), 4 noci na lodi 4* s plnou penzí; 2 noci v Káhiře s polopenzí ve 4* hotelu, 1 noc ve vlaku, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, místní průvodce; transfery klimatizovaným autobusem, prohlídky dle programu včetně vstupů; povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně není zahrnuto:

letištní a bezpečnostní taxa včetně pozemních služeb v Egyptě

a poplatku za vízum (dospělá osoba či dítě s vlastním pasem

2 440 Kč; dítě zapsané v pase rodičů 2 070 Kč); povinný příplatek za cestovní pojištění; palivový příplatek dle aktuální situace.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000