crosssearch

Aton - plavba faraona Achnatona a královny Nefertity

Poznávací zájezdy, Egypt

Po více jak 20 letech, kdy byla tato část Nilu uzavřena, se nám nyní znovu otevírá možnost nahlédnout k památkám, které se nacházejí po březích řeky Nil mezi Káhirou a Denderou. Nenechte si ujít tuto skvělou možnost plavit se po nejdelší řece světa - řece Nil.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den::
odlet do Hurghady. Po příletu a vyřízeních vstupních formalit následuje transfer do Luxoru a nalodění na 5* loď, kterou vyplujete na plavbu po řece Nil (plavba s plnou penzí). Po obědě se vydáte na prohlídku chrámů v Luxoru a Karnaku. Večeře a nocleh na palubě lodi.

2. den::
po snídani vaše plavba pokračuje výpravou za dalšími slavnými monumenty a památkami - prohlédnete si chrám královny Hatšepsovet, návštívíte Údolí králů, Memnonovy kolosy či alabastrovou dílnu. Návrat na loď na oběd. Po obědě individuální volno k odpočinku a pokračování plavby do města Qena. Večeře a nocleh.

3. den::
po snídani se autobusem dopravíte do Dendery a Abydosu. Chrám v Dendeře je zasvěcen bohyni lásky a radosti Hathor a svatyně v Abydosu je hřbitov boha podsvětí - Usira. Na loď se vrátíte v Nag Hammádí (město v Horním Egyptě známé díky nálezu koptských rukopisů) a poplujete dál k mostu u města Sohág (jedno z hlavních koptských křesťanských území v Horním Egyptě). Večeře a nocleh.

4. den::
časně ráno poplujete do Tel El Amarny. Volný čas k odpočinku, večeře a nocleh.

5. den::
po snídani prohlídka Tel El Amarny. Zde se nacházejí rozvaliny kdysi slavného města s velmi okouzlující, avšak krátkou historií. Faraon Achnaton a královna Nefertiti založili ve 14. stol. př. n. l. nové město a nové náboženství. V Achetatonu (nyní známo jako Tel El Amarna) uctívali boha slunce Atona. Název Achetaton znamená v překladu Atonův obzor a město sloužilo asi 14 let jako hlavní město Egypta. Následuje plavba do Malláwí, oběd. Prohlídka památek v Ashmolean a Tuna El Gabal. Zde je nejstarším monumentem jedna ze 14 stél, které vyznačovaly hranice královského města. Podstavec i kamenný náhrobek jsou popsány Achnatonovým příslibem, že nikdy nerozšíří město za tyto hranice. Večeře a nocleh na lodi v Bení Hasan (nekropole na východním břehu Nilu, jejíž náhrobky vytesané do skály ční nad údolím a nad řekou).

6. den::
po snídani návštěva náhrobků v Bení Hasan (Baktova, Chetejova, Chnumhotepova a Amenemhetova hrobka). Po obědě plavba pokračuje do Bení Suéf. Večeře a nocleh.

7. den::
plavba do Káhiry, možnost fakultativně se zúčastnit návštěvy pyramid v Sakkáře, Alabastrové mešity a známého bazaru Khan Elkhalily. Večeře a nocleh na lodi.

8. den::
ukončení plavby a návštěva nejvýznamnějších míst Káhiry - Egyptologického muzea, pyramid v Gíze a kouzelné Sfingy. Navštívíte institut na výrobu papyru a parfumerii. Ubytování v Káhiře, večeře a nocleh.

9. den::
po snídaně volný den v Káhiře k odpočinku. Jedinečná možnost zúčastnit se fakultativního výletu do Alexandrie.

10. den.::
po snídani transfer autobusem do Hurghady, ubytování, večeře a nocleh.

11.-14. den::
individuální volno v Hurghadě ve 4* hotelu s polopenzí (za příplatek možnost all inclusive). Využít ho můžete dle libosti ke slunění, koupání, šnorchlování či potápění. Večer můžete vyrazit za zábavou, do baru či na nákupy.

15. den::
snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a návrat do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000