crosssearch

Amón - plavba po Nilu

Poznávací zájezdy, Egypt

Egypt je kolébkou starověké civilizace, která po staletí přitahuje svými chrámy, hieroglyfy, božstvem, mumiemi a pyramidami. Tento okruh vás zavede do údolí řeky Nilu, kde zažijete romantiku poznávání památek při ubytování na lodi a zároveň pojedete po tepně celé země, bez...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Egypt je kolébkou starověké civilizace, která po staletí přitahuje svými chrámy, hieroglyfy, božstvem, mumiemi a pyramidami. Tento okruh vás zavede do údolí řeky Nilu, kde zažijete romantiku poznávání památek při ubytování na lodi a zároveň pojedete po tepně celé země, bez jejíž úrodnosti by starobylé památky nikdy nevznikly.

Program zájezdu

1.-3. DEN - Odlet z Prahy/Brna/Ostravy do Hurghady, ubytování v hotelu na 3 noci.

4. DEN – LUXOR - Transfer autobusem do Luxoru, nalodění a prohlídka chrámů v Karnaku a Luxoru. Karnak je velmi dobře zachovalý komplex chrámů, které vznikaly po mnoho staletí, od r. 2000 do r. 30 př.n.l. Luxor je nejnavštěvovanějším městem Egypta, známým také jako Veset nebo Théby. V minulosti byl hlavním městem země. Oba chrámy spojuje alej beraních sfing. Přenocování na lodi v Luxoru.

5. DEN – ÚDOLÍ KRÁLŮ - Návštěva západního břehu Nilu. Prohlídka světoznámého Údolí králů, chrámu královny Hatšepsut, chrámu Medinet Habu a Memnonových kolosů. Plavba do Edfu, přenocování na lodi v Edfu.

6. DEN – EDFU - KOM OMBO - Prohlídka největšího egyptského chrámu, který je zasvěcený bohu Horovi. Tento bůh byl znázorňován jako sokol, jehož křídla symbolizovala vesmír a oči slunce a měsíc. Pokračování do Kom Omba, místa, jehož jméno znamená Hora zlata. Prohlídka chrámu zasvěceného dvěma bohům – Sobkovi, bohu zla, který je znázorňován s krokodýlí hlavou, a bohu Horovi. Přenocování na lodi.

7. DEN – ASUÁN - Plavba do Asuánu, města na jihu Egypta, které je nejsušším obydleným místem na světě. Město zde vzniklo proto, že tu bylo naleziště nejkvalitnějšího granitu, který byl použit pro stavbu pyramid v Gize. Návštěva přehrady, nedokončeného obelisku a chrámu ve Philae, který byl díky záchranné akci UNESCO v 70.letech přemístěn v souvislosti s výstavbou přehrady. Odpoledne projížďka na feluce kolem ostrova a prohlídka botanické zahrady. Přenocování na lodi v Asuánu.

8. DEN - Po závěrečné snídani vylodění, transfer autobusem do Luxoru a pokračování do Hurghady, ubytování v hotelu.

9. - 11. DEN Pobyt v hotelu v Hurghadě.

11. DEN Transfer na letiště, odlet

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha/Brno/Ostrava - Hurghada - Praha/Brno/Ostrava; letištní taxy a další poplatky
- 4 noci při plavbě po Nilu
- 4x plná penze
- vstupy dle programu (kromě vstupu do Tutanchamonovy hrobky v Údolí Králů)
- 6 noci v hotelu 4* v Hurghadě
- 6x program all inclusive
- služby česky mluvícího místního průvodce a česky mluvícího průvodce při pobytu v Hurghadě

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- spropitné
- vízum

Poznámka

Minimální počet účastníků: 16.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000