crosssearch

To nejlepší z Dominikánské

Poznávací zájezdy, Dominikánská republika

SANTO DOMINGO | BARAHONA | JEZERO ENRIQUILLO |LOS PATOS | LA VEGA | JARABACOA | SANTIAGO | MOCA | LAS TERRENAS | LOS HAITISES

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poloha

SANTO DOMINGO | BARAHONA | JEZERO ENRIQUILLO |LOS PATOS | LA VEGA | JARABACOA | SANTIAGO | MOCA | LAS TERRENAS | LOS HAITISES

Popis programu

1. den: odlet Praha i Vídeň, přílet Santo Domingo, transfer do hotelu 3* v koloniální zóně v Santo Domingu 30km/45 min. Po zbytek dne volno na objevování nejstaršího města ,,Nového Světa''.

2 den: (S,V) snídaně formou bufetu, Prohlídka města Santo Domingo, nazývané ,,First City of the Americas''. Návštěva bude zahrnovat paláce, pevnosti, muzea, kostely a náměstí. Mimo jiné navštívíte slavnou ,,Alcazar de Colon'', první katedrálu ,,Nového světa'', ,,La Torre del Homenaje'' stejně tak jako pěší zónu ,,El Conde''. Oběd bude možný v jedné z nejlepších restaurací města. Santo Domingo- Barahona 230km/3,5 hod.Po obědě opustíte město. Pojedete podél slavné ,,Malecon'' k San Cristóbal, rodné město diktátora Trujilla. Pobřežní cesta podél Karibiku k centru, městu Batahony, cukr zpracovávající město, které vidí lepší dny. Po cestě minete jižní podhůří Cordillera Central V Hatillo máte působivý výhled přes záliv Ocoa. Cesta vede k horám skrz suchou a pouštní oblast plnou kaktusů a agáve. Tato krajina je velmi podobná Mexiku. Před další zatáčkou budete mít úžasný výhled na velkou řeku Rio Yaque del Sur s početnými palmami v údolí řeky. Je to jediná řeka v téhle suché oblasti. Dosáhnete provinčního hlavního města Barahony, které se nachází v zálivu Neiba, v pozdím odpoledni. Ubytování v hotelu 3*.

3. den: (S,O) snídaně formou bufetu, cesta podél scénické pobřežní cesty s fantastickým výhledem na Los Patos přes San Rafael a Paraiso 75km/ 1 hod. Horský svah pokrytý panenským lesem nabízí unikátní příležitosti pro fotografie. Výlet do Enriquillo, malé rybářské vesnice, kde se zastavil čas. Následuje laguna Oviedo, která obsahuje sladkou vodu stejně tak jako mořskou vodu. Po krátké procházce podél laguny, vám projížďka lodí ukáže krásy přírody z jiného úhlu pohledu. Objevíte suchou, pouštní vegetaci a různé druhy ptactva, volavek a kachen. Laguna Oviedo se skládá ze 22 ostrovů rozdílných velikostí a vegetací. Užijte si perfektní výhled přes lagunu, na národní park Jaragua, Karibské moře a hory Bahoruco z vyhlídky. Druhá projížďka lodí vás vezme přímo k největší kolonii plameňáků Dominikánské republiky. Vrátíme se k Barahoně, ale nejprve se zastavíme v Los Patos kde se můžete osvěžit v řece. V Barahuco navštívíme Larimar studio, na spracování kamene. Ubytování v hotelu 3*.

4. den: (S,O) snídaně formou bufetu, krátká návštěva Barahony, město s největším počtem dřevěných domů a chatek. Je to centrum cukrářského průmyslu. Navštívíte továrnu cukrové třtiny a naučíte se vše o procesu těžby cukru. Delší jízda přes Azua a Bani do San Cristobal 160km/2,5 hod., kde opustíme silnici a budeme pokračovat po silnici 505. Uprostřed krásné zelené krajiny v ,, La Toma'', Pokračujeme přes typické Dominikánské vesnice do malého města Madrigalu. Tady opustíme silnici 505 a budeme pokračovat po dálnici ,,Autopista Duarte'',hlavní spojení mezi jižní (Santo Domingo) a severní (Puerto Plata) částí země. Přes venkov přes Bonao do La Vega. Navštívíte pevnost ,,La Concepcion'', postavena Kolumbem protože podezříval bohaté zlaté vklady v tomto regionu. Po absolvování La Vega 140 km/2 hod., vstoupíte do hornaté oblasti Cordillera Cenral., které se říká ,,Dominikánské Alpy''. Tady mnoho místních obyvatel tráví jejich letní prázdniny. Jarabacoa se nachází 600 metrů nad mořskou hladinou a je obklopen lesem, řekou Rio Yaque del Norte a Rio Jimenoa a hory. Kvůli chladným teplotám po celý rok, je tohle místo Meccou pro turisty a milovníky přírody. Nabízí se tu mnoho dobrodružných sportů. Navštívíte okouzlující Jarabacoa 24km / 34 min. a továrnu na kávu ,,Monte Alto'', kde uslyšíte vše o růstu a procesu kávových bobů. A samozřejmě také ochutnávka kávy. Ubytování v hotelu 3*.

5. den: (S) snídaně formou bufetu, krátká cesta a procházka k vodopádům ,,Salto Baiguate'', kde voda spadá více jak 30 metrů do přírodního bazénu. Cesta pokračuje bujným údolím Cibao. Roste tu káva, kakao, rýže a banány. přejezd do Santiaga 45 km / 1 hod. Navštívíte tradiční trh a žasněte nad všemi produkty které rostou v Cibao údolí, koření, ovoce, zelenina a tabák. Navštívíte také továrnu na tabák kde uslyšíte o procesu výroby tabáku.Zastávka na fotografování u dominanty města, památky hrdinů a návštěvy včetně katedrály ,,Santiago de Apostol'' a ,,Parque Duarte''. Po zbytek dne individuální volno. ubytování v hotelu 3*.

6. den : (S,O) snídaně formou bufetu, cesta přes Mocu 25km / 35 min., známou statečnými muži a jejich železniční památkou. Tohle malé město žije z početných kávových a kakaových plantáží. Na hranici městečka Salceda, navštívíte sousoší ,,Tres Hermanas Mirabel''. Cestou přes úrodné údolí, dorazíte do San Francisco de Macoris 40 km/1 hod. Kakao zde roste ve stínech obrovských stromů džungle. Roste na suchu podél stran silnice. Minete nespočet papájových,banánových, mangových a palmových plantáží. Navštívíte ,,Sendero de Cacao'', kakaovou cestu. Užijte si unikátní možnost naučit se vše o kakau na plantáži ,,Hacienda La Esmeralda'', která zásobuje světově známé továrny na čokoládu. Další cesta vede do Nagui 70km/1hod. kde uvidíte letmý pohled na Atlantický oceán. Zde můžete nalézt výjimečně krásné pláže. Jsou tu stánky kde si můžete koupit čerstvě opečené vepřové maso, nebo se můžete najíst v jedné z několika malých restaurací podél pobřeží. Malé městečko Sánchez 29km/45min., s tichými ulicemi a dřevenými Viktoriánskými domy, se nachází u vstupu na poloostrov Bahía de Samaná.. Poloostrov je 63km dlouhá a 10 až 20km široká. Tropický ráj s izolovanými plážemi, čisté horské řeky, strmé útesy a svatyně obrovského ptáka. Strmá a klikatá cesta se vine přes krásné kopce až k moři. Las Terrenas 12 km/ 20min., je rušné centrum severního pobřeží poloostrovu. Můžete tu stále cítit magii Karibiku. Den zakončíme večerem na pláži v typickém Karibském prostřední. Ubytování 3* hotel

7. den: (S,O) snídaně formou bufetu, výlet lodí která vás doveze do národního parku ,,Los Haitises''. Je to jedno z největších a nejzajímavějších netknutých částí vlhké tropické části džungle v Karibiku. Cesta vás zavede pobřeží k biologické rezervaci, která má rozpětí přes 200km2 . Povrch je velmi nepravidelný a skládá se z hor vysokých 200 až 300m. V průběhu milionu let vodní srážky smyly z jeskyně kde místní obyvatelé hledali kryt, jejich dokumentování na kamenech. Navštivte jeskyni krátkým výšlapem přes působivý národní park..Od konce ledna do poloviny března, je možné sledovat velryby na Bahía de Samana.Během této doby pozorování velryb nahrazuje výlet na Los Haitises. Bay of Semana je jedno z několika míst na světě kde můžete vidět velrybí mládě blízko jejich matky. Ubytování v hotelu 3*.

8 . den: (S) snídaně formou bufetu, dopoledne volný čas na pláži nebo možnost nakupů ve městečku Las Terrenas. Okolo poledne transfer do Santo Dominga 160km/ 2 hod. Následný odlet zpět do Evropy.

9. den: přílet Praha i Vídeň.

Poznámka

DR04 - individuální zájezd od 2 osoby s anglicky mluvícím průvodcem, odlety Praha i Vídeň.
Změna programu vyhrazena.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000