crosssearch

Víkend v Kodani

Poznávací zájezdy, Dánsko

Program 1.den: Odlet v poledních hodinách do Kodaně, transfer z letiště do hotelu, odpolední procházka městem, ubytování fakultativní večeře a nocleh v hotelu. 2.den: Snídaně, prohlídka zajímavostí města . Hlavní a největší město Dánského království leží na...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den: Odlet v poledních hodinách do Kodaně, transfer z letiště do hotelu, odpolední procházka městem, ubytování fakultativní večeře a nocleh v hotelu.

2.den: Snídaně, prohlídka zajímavostí města . Hlavní a největší město Dánského království leží na východě země, zhruba dvacet kilometrů vzdušnou čarou od švédského pobřeží. V oblasti města žije téměř dva milióny obyvatel. První písemná zmínka o Kodani (dánsky Kobenhavn) pochází z jedenáctého století, hlavním dánským městem se stala počátkem 15 st. Současná Kodaň je kulturním, obchodním a společenským centrem. Při naší krátké návštěvě se zastavíme u nejznámějších míst tohoto kosmopolitního města. Uvidíme pitoreskní přístav Nyhavn, odkud podnikneme vyhlídkovou plavbu kolem města. Projdeme se po pěší zóně Stroget nejdelší pěší zóně v Evropě, která začíná na největším kodaňském náměstí Kogens Nytorv a končí před Kodaňskou radnicí Je zde dlouhá řada obchodů a nákupních galerií, které nabízí turistům značkové zboží, suvenýry, rychlé občerstvení, ale i pobavení místními umělci a artisty. Město skýtá i další zajímavosti. Zastavíme se u královského paláce Amalienborg, překvapí nás neobvyklá budova nové Opery, obdivuhodná je i Gefjonina fontána. Nemůžeme vynechat ani zastávku na nábřeží, kde je umístěna soška Andersenovy Malé Mořské víly. Pro milovníky večerní zábavy je možné posedět v některé z kavárniček , nebo se vydat do zábavního parku Tivoli, který se rozkládá přímo v centru města. Patří k deseti nejnavštěvovanějším kodaňských atrakcím. Je nejstarším zábavním parkem v Evropě založeným v roce 1843. V době založení stál park na samém okraji města, ale vzhledem k rozvoji městské aglomerace stojí dnes v úplném centru města. Uvnitř parku je k vidění pousta zábavních atrakcí, artistických představení a koncertů. Návrat do hotelu, fakultativní večeře a nocleh.

3.den: Snídaně, dokončení prohlídky města, individuální volno, transfer na letiště v odpoledních hodinách, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000