crosssearch

Skandinávská mozaika

Poznávací zájezdy, Dánsko

Rostock o Gedser o Kodaň o Angelholm o Örebro o Vesteras o Stockholm o Drottingholm o Hamar o Lillehammer o Rigebu o Björli o Cesta Trollů o Cesta orlů o Geiran­gerfjord o Dalsniba o Forde o Sognefjord o Hopperstad o Tvindefoss o Bergen o Steinsdalfossen o Hardangerfjord o...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Rostock o Gedser o Kodaň o Angelholm o Örebro o Vesteras o Stockholm o Drottingholm o Hamar o Lillehammer o Rigebu o Björli o Cesta Trollů o Cesta orlů o Geiran­gerfjord o Dalsniba o Forde o Sognefjord o Hopperstad o Tvindefoss o Bergen o Steinsdalfossen o Hardangerfjord o Eidfjord o Vöringsfossen o Torpo o Hönefoss o  Tyrifjord o Oslo

Program

1.den:
odjezd večer. Tranzit přes SRN do Rostocku.

2.den:
po ranním trajektu Rostock-Gedser odjezd do Kodaně a prohlídka nejzajímavějších míst dánské metropole - Christianborg, královský palác Amelienborg, Mramorový kostel, přístav s Andersenovou Malou mořskou vílou, Nyhavn, radnice a pěší zóna. Přejezd do Švédska. Nocleh.

3.den:
snídaně. Přejezd romantickou krajinou jižního Švédska k břehům jezera Vättern. Po krátké prohlídce kolébky švédské oceli Örebro odjezd do Stockholmu. Nocleh (2 noci).

4.den:
snídaně. Odjezd do Stockholmu. Po okružní jízdě prohlídka nejzajímavějších míst švédské metropole - Gamla Stan (staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyrkan. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní Vasa muzeum. Na závěr vyhlídka z televizní věže na město a okolní zálivy. Nocleh.

5.den:
snídaně. Po krátké zastávce na královském sídle Drottingholm cesta podél největšího jezera Švédska Vänern k norské hranici dále do Hamaru. Nocleh.

6.den:
snídaně. Návštěva olympijského areálu a skansenu Maihaugen v Lillehammeru. Cesta údolím Gudbrandsdalen se zastávkou u stavkirke v Ringebu do horského střediska Björli s možností příjemné večerní procházky k nedalekým vodopádům. Nocleh.

7.den:
snídaně. Jízda údolím řeky Rauma mezi vodopády a horskými štíty k úpatí nejvyšší kolmé stěny Evropy. Neopakovatelná Cesta Trollů, průjezd horským masivem Romsdalu, trajekt Linde-Eidsdal a dobrodružná Cesta orlů do Geirangerfjordu a výjezd do drsné horské krajiny na vyhlídku z hory Dalsniba tvoří trasu právem nazývanou "Zlatá cesta". Následuje sjezd k břehům Nordfjordu a dále do Forde. Nocleh.

8.den:
snídaně. Kouzelné přírodní scenerie a plavba přes největší fjord Norska Sognefjord vyplní cestu do brány fjordů Bergenu. Prohlídka starobylého centra, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří unikátní hansovní domy, starobylá přístavní pevnost, středověké kostely s nejkrásnějším Mariánským a staré čtvrti dřevěných domů. Nocleh.

9.den:
snídaně. Po zastávce u vodopádů Steinsdalfossen plavba přes Hardangerfjord a výjezd k monumentálním vodopádům Vöringsfossen. Následuje přejezd Hardangerskou náhorní planinou do Geilo. Zastávka u stavkirke v Torpo a cesta přes Hönefoss a pobřežím Tyrifjordu do Oslo. Nocleh.

10.den:
snídaně. Celodenní prohlídka Oslo s pevností Akershus, královským palácem, radnicí, unikátní budovou opery, muzeem vikingských lodí, expozicemi dokumentujícími úspěchy norských polárníků, parkem se sochami Gustava Vigelanda a Holmenkollenem s okouzlující vyhlídkou na město a Oslofjord. Večer odjezd zpět přes Švédsko.

11.den:
trajekt do Dánska, tranzit přes Dánsko, trajekt Gedser-Rostock a tranzit přes SRN. Návrat večer do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000